KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

RobotChallenge 2015 – rejestracja ruszyła!

RobotChallenge 2015 – rejestracja ruszyła!

Ruszyły zapisy do kolejnej edycji największych w Europie zawodów robotów. Już od 2004 roku konstruktorzy z całego świata przyjeżdżają na wiosnę do Wiednia, aby sprawdzić swoje roboty w jednej z wielu konkurencji.

Ruszyły zapisy do kolejnej edycji. Zmianie uległy niektóre regulaminy!

RobotChallenge to idealna okazja – zarówno dla początkujących jak i doświadczonych konstruktorów – aby zaprezentować swoje pomysły uczestnikom z całego świata. Na konstruktorów czeka spragniona wrażeń publiczność, która swoim zachwytem wynagradza ich wielomiesięczną, mozolną pracę z pogranicza informatyki, elektroniki, mechaniki oraz sztucznej inteligencji. W roku ubiegłym w zawodach wzięło udział 574 robotów z 46 państw.

Sprawdź >> Rezultaty Robot Challenge 2014!

W tym roku konstruktorzy będą mogli zmagać się w następujących konkurencjach:

  • Sumo (Mega, Mini, Micro, Nano, Humanoid, Lego, Minisumo Deathmatch)
  • Humanoid Sprint
  • Puck Collect
  • Freestyle
  • Line Follower/Enhanced/LEGO
  • Air Race

Regulamin niektórych konkurencji zostały zaktualizowane. Zmiany znaleźć można w odpowiednich plikach udostępnionych na stronie organizatorów. Rejestracja już ruszyła i potrwa do 28.02.2015.  Tradycyjnie rejestrując roboty wcześniej możemy liczyć na atrakcyjny rabat. Tym razem promocja obejmie konstrukcje zarejestrowane do 25.01.2015!

Po zeszłorocznej edycji do organizatorów wpłynęło dużo informacji na temat źle zorganizowanych konkurencji z rodziny LineFollower. Głównym powodem do narzekań były długie kolejki do toru. Organizatorzy zapewniają, że w tym roku, zależnie od ilości zgłoszonych robotów, podejmą stosowne kroki w celu rozwiązania tego problemu. Na ten moment możliwe są dwa rozwiązania: sloty czasowe na przejazdy lub dodanie drugiej, równoległej trasy.

image_header-medium

Fot.: http://www.wien.info/

Jak można sprawdzić w kalendarzu wydarzeń, w tym roku zawody odbędą się stosunkowo późno, bo dopiero w 2 weekend kwietnia! Dzięki czemu zawodnicy będą mogli podziwiać uroki Wiednia przy zdecydowanie lepszej pogodzie niż w latach ubiegłych. Szczególnie warto zwrócić uwagę na ogrody Pałacu Schönbrunn, które w kwietniu będą zdecydowanie ciekawszym miejscem do spacerów niż na początku marca.

Wybieracie się w tym roku do Wiednia? W jakich konkurencjach będziecie startować?

Strona organizatorów: http://robotchallenge.org

airrace, linefollower, minisumo, mistrzostwa, sumo, Wiedeń, zawody

Trwa ładowanie komentarzy...