Skocz do zawartości

Inferno


nes86

Pomocna odpowiedź

A mnie ciekawi jedno (jeśli to nie pilnie strzeżona tajemnica 😉 ) - macie podprogram(y) do obsługi kątów prostych? Czy wszystko załatwia PID (wtedy pewnie musiałby być sprytny algorytm wyliczania błędu regulacji 🙂 )?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Gratuluję konstrukcji, bardzo estetyczna i, co najważniejsze, skuteczna.

Może nie zauważyłem i jest ta informacja ale jeśli można chciałbym wiedzieć jakich rozmiarów jest robot?

Link do komentarza
Share on other sites

A mnie ciekawi jedno (jeśli to nie pilnie strzeżona tajemnica 😉 ) - macie podprogram(y) do obsługi kątów prostych? Czy wszystko załatwia PID (wtedy pewnie musiałby być sprytny algorytm wyliczania błędu regulacji 🙂 )?

Nie jest to pilnie strzeżona tajemnica 😉 Generalnie wszystko załatwia PID, który można powiedzieć, że jest sprytnie napisany - aczkolwiek żadnej rewolucji w nim nie ma. Myślę, że na początku wakacji cały algorytm pojawi się na diodzie - oczywiście z moimi komentarzami i spostrzeżeniami - w ramach konkursu wakacyjnego 😉

Może nie zauważyłem i jest ta informacja ale jeśli można chciałbym wiedzieć jakich rozmiarów jest robot?

W tej chwili około 14x21cm

Link do komentarza
Share on other sites

Nes mógłbyś załączyć w pierwszym poście bibliotekę do Altiuma z KTIR'em (footprint, 3D itp.)?

Nie, ponieważ musiałbym wrzucić całą swoją bibliotekę elementów,a tego nie zrobię. Teoretycznie mógłbym zrobić nową bibliotekę i skopiować do niej tylko jeden element, ale z powodu awarii komputera nie mam teraz dostępu do Altium Designera.

W załączniku masz plik .step z KTIRem, a footprinta możesz narysować sobie sam w Altiumie (kilka minut pracy).

ktir0711s.zip

Link do komentarza
Share on other sites

[Herr Qrczak], oczywiście możesz. Jak chcesz możesz wykorzystać pliki z załącznika z pierwszego postu.

Rozkład czujników wcale nie okazał się tak dobry jak zakładaliśmy. O ile robot będzie jechał powoli to taki rozkład się sprawdzi. Ale przy takich prędkościach jakie osiąga Inferno nie sprawdza się. Podczas przejazdu mamy duże poślizgi i "przestrzeliwujemy" zakręty co powoduje, że bardzo często "zahaczamy" skrajnymi czujnikami nawet jak nie ma kąta prostego. Myślę, że lepiej sprawdziły by się czujniki ułożone w jednej linii.

Dzisiaj Mefisto (brat bliźniak Inferno) zajął trzecie miejsce na European championship for self-made, autonomous and mobile robots w Wiedniu

Link do komentarza
Share on other sites

Dzisiaj Mefisto (brat bliźniak Inferno) zajął trzecie miejsce na European championship for self-made, autonomous and mobile robots w Wiedniu

Co tak słabo 😉? Dziś był FTL czy FTL z przeszkodami?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.