Skocz do zawartości

Inferno


nes86

Pomocna odpowiedź

Podoba mi się iście inżynierskie podejście do sprawy 🙂 Jednak cała konstrukcja to trochę przerost formy nad treścią, wiele elementów jest na wyrost, przez co tak wysokie koszty, coś na zasadzie "nie potrzeba ale można, więc zróbmy". Robot owszem wygląda efektownie, ale na wyglądzie się nie jeździ 😉 Połowa czujników jest według mnie zbędna i generować będzie dane redundancyjne co tylko obniży wydajność mikrokontrolera. Zamiast zajmować się świeceniem diodami można było pofatygować się o enkodery i moduł radiowy do telemetrii. Macie solidną mechanikę, szybki i mocny procesor, więc pozostaje tylko działać z softem, bo póki co jazda przypomina babunię w F1 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Robot dopiero powstał, a na filmikach pokazany jest pierwszy soft. Chcieliśmy zaprezentować po prostu, że robot jeździ i tyle. Myślę, że koszty to indywidualna sprawa konstruktorów. Pewnie nie jedna osoba nie zgodziła by się z Tobą, że połowa czujników jest nie potrzebna. Sam napisałeś, że mamy dobry procesor, taktowany zegarem 32 MHz, co daje nam do 32 milionów operacji na sekundę. ADC które znajduje się w xmedze jest w stanie konwertować do 2 milionów sampli na sekundę. Do tego (z czego z całą pewnością skorzystam) można użyć DMA do zapisu wyników z czujników. Wydajność procesora nie jest tutaj z całą pewnością problemem, pewnie w tle można by jeszcze wyświetlać animacje na oledzie bez większych opóźnień 😉 Jeśli chodzi o enkodery, zastosowanie ich w Linefollowera to sprawa dyskusyjna 😉 Z kolei moduł radiowy jak najbardziej można podłączyć do robota w zastępstwie wyświetlacza 🙂

Zapomniałem zupełnie o linku do filmiku, o którym wspomniał treker:

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

KD93, ale w Striderze2 nie ma już co udoskonalać, mostki są za słabe do silników z pololu, a i elektronika mogłaby być rozwiązana troszkę inaczej, a ja już tego nie zmienię bo to jest jedna płytka. Żałuję tylko, że nie zobaczę Inferno w akcji, ponieważ ani w Łodzi ani we Wrocławiu mnie nie będzie.

Link do komentarza
Share on other sites

agrala,

Wstąp do punktu serwisowego sprzętu ksero lub do punktu recyklingu tegoż sprzętu i tam znajdziesz, w tych maszynach jest ogrom różnych podzespołów, pomagałem gościowi to rozwalać, wyłuskałem dużo bardzo przydatnych rzeczy do tematu robotyka!

Link do komentarza
Share on other sites

Zobaczyłem fotkę robota i od razu mówię - Nes86 ( no i kolega TIMONek którego później doczytałem, za mało udzielasz się na Diodzie ;] ). Na robotach się za dużo nie znam, ale wygląda nieżle, silniki za 150 też pewnie mają coś do pokazania, czekamy tylko na soft 😅

__________

Komentarz dodany przez: Treker

Twój podpis łamie regulamin:

4.Podpis (sygnatura):

a) Sygnatura nie może zawierać więcej niż 255 znaków, oraz zajmować więcej niż 4 linijki tekstu (niezależnie od jego rozmiaru).

Spoko ;]

Link do komentarza
Share on other sites

Tym robotem (i resztą) udowodniłeś mi , że jesteś najlepszym konstruktorem robotów na tym forum 😎 (nie licząc jeszcze Sabre)

__________

Komentarz dodany przez: Treker

Popraw podpis na taki, który nie łamie regulaminu.

4.Podpis (sygnatura):

a) Sygnatura nie może zawierać więcej niż 255 znaków, oraz zajmować więcej niż 4 linijki tekstu (niezależnie od jego rozmiaru).

Link do komentarza
Share on other sites

Żałuję tylko, że nie zobaczę Inferno w akcji, ponieważ ani w Łodzi ani we Wrocławiu mnie nie będzie.

To pewnie w Gdańsku w przyszłym roku : )

Oby wasz linefollower przetrwał do tego czasu, to zmierzy się z moim nowym dziełem, które powolutku dojrzewa w domowym zaciszu.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.