Skocz do zawartości

Inferno


nes86

Pomocna odpowiedź

TIMONEK troszeczkę przesadził z tym, że konstrukcja jest słaba. Co prawda program wymaga jeszcze dopracowania (jest jeszcze sporo błedów) ale już praktycznie wycisnęliśmy z tego robota wszystko co się dało. W Polsce również już nie będziemy zgarniać pierwszych miejsc. Teraz najszybsze są roboty z turbinami które przysysają robota do toru: Hurricane z Polski (pierwsze miejsce w Wiedniu) i Eclipse z Rumunii (drugie miejsce).

Link do komentarza
Share on other sites

Czy ja wiem czy przesadziłem? 😉 Skoro robot już nie wygrywa i nie będzie wygrywał to na obecne czasy nie jest to już dobra konstrukcja (: Teraz jeszcze tak analizując całe zawody stwierdzam, że mogłem dwie rzeczy w kodzie poprawić, ale i tak dogonienie dwóch najlepszych robotów, a szczególnie Hurricane'a byłoby prawie niemożliwe. Także pozostaje się cieszyć z 3ciego miejsca 🙂

OldSkull, albo coraz częściej będziemy obserwować zawody na metalowych ringach.

Link do komentarza
Share on other sites

Byliście lepsi np. od 2fast4you, który na Robocomp wydawał nie do pokonania, więc robot jest niebotycznie lepszy niż polskie konstrukcje sprzed roku. A co do wyścigów LF z przeszkodami - Kubica jutro nie jedzie, więc liczymy na was 😃

Ciekawe tylko, ze Hiszpanie zadnego LF nie wystawili. Ale to dobrze, "Polska mistrzem Polski"... yyy, Europy 😉

OldSkull, to z Morfenem szykuje się jakis come back? 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

TIMONEK troszeczkę przesadził z tym, że konstrukcja jest słaba. Co prawda program wymaga jeszcze dopracowania (jest jeszcze sporo błedów) ale już praktycznie wycisnęliśmy z tego robota wszystko co się dało. W Polsce również już nie będziemy zgarniać pierwszych miejsc. Teraz najszybsze są roboty z turbinami które przysysają robota do toru: Hurricane z Polski (pierwsze miejsce w Wiedniu) i Eclipse z Hiszpanii (drugie miejsce).

Turbiny najprawdopodobniej staną się standardem, a nawet obowiązkiem jeśli chce się zajmować miejsca na podium - dzisiaj symboliczny był pojedynek pomiędzy Hurricane a 2fast4you - do niedawna jeden z najszybszych europejskich robotów przegrał z kretesem z polską turbiną. Podobał mi się też całkiem wyrównany poziom - różnice pomiędzy robotami na miejscach 5-8 były naprawdę nieznaczne.

W ramach lekkiego sprostowania - Eclipse jest z Rumunii 😉

Link do komentarza
Share on other sites

@bulibuli: nie, jego autor ma ciekawsze rzeczy na głowie a jak z nim gadałem, to Morfen stoi na półce popękany z uszkodzoną elektroniką.

@Timonek: metalowe ringi to już trochę przegięcie, bo dojdzie do dociążania robota neodymami 😉 chyba, że będzie warunek, że musi sie dać podnieść robota nei podnosząc ringu 😉

Link do komentarza
Share on other sites

OldSkull, filmik jaki jakiś czas temu podesłał mi Timonek:

Radzę przeczytać wszystkie komentarze 😉 W skrócie: laserowe czujniki + 100kg docisku neodymami 😉

Link do komentarza
Share on other sites

I gdzie tu walka algorytmem? Wszystko się sprowadza do zdania z jednej (znanej każdemu) stronki:

"It's all about friction"

Nie da się dużo więcej wycisnąć z współczynnika tarcia, to się zmienia siłę docisku. Jeśli by sie spotkały dwa roboty o sile docisku 200kg, to ring pokryty 1mm blachą mógłby ulec trwałemu uszkodzeniu od zwykłego wygięcia. Dawanie 3mm blachy oznaczałoby, że musiały go nosić 4 osoby (do drewnianego są 2 potrzebne), grubsza blacha: wózek widłowy albo piesek. Jeśli nie pojawią się ograniczenia dotyczące takich rozwiązań (podobnie jak w F1 od paru lat), dyscyplina stanie się nudna. Można krytykować niektóre pomysły, ale czym się różnią lepiące się koła od magnesów?

Link do komentarza
Share on other sites

MM też kiedyś będzie czysto mechaniczny, bo algorytmy są skończone, nawet algorytm przeglądu zupełnego przy MM (po tym jak w pierwszym przejeździe mysz robiła mapę) o ile procesor będzie miał dość pamięci będzie musiał pracować góra kilkanaście sekund w trakcie których właściciel będzie trzymał mysz w ręce. A potem dobra przyczepność, czujniki i jazda. Ale tutaj jeszcze daleka droga. LF utrzyma się jeszcze dłużej, szczególnie, że tanieją czujniki związane z systemami wizyjnymi (da się teoretycznie wykorzystać kamerę, tylko jest to potwornie trudne), tylko trzeba mieć coraz szybsze i bardziej dynamiczne silniki.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.