Skocz do zawartości

Zakładanie styków (goldpin)


Mateusz

Pomocna odpowiedź

To się zaciska. Zacisnąłem takich gdzieś 200szt. Należy zaciskać te blaszki po bokach szczypcami. Możliwe że są do tego jakieś zaciskarki ale jeszcze żadnej takiej nie widziałem.

Link do komentarza
Share on other sites

Z tą kropelką cyny to trzeba uważać, bo jak będzie za gruba to styk nie wejdzie na pin. Najlepiej pocynować przewód i zagrzać końcówkę po zaciśnięciu, to wystarcza. Bez lutowania tez działa i długo tak montowałem. Też pozaciskałem już takich kilkaset.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

A cynujecie końcówki przez zaciśnięciem?

A narzędzie do zaciskania wydaje mi się, że wygląda tak:

Tylko w TME kosztuje 300 zł 😋 w elektronicznym w Poznaniu 55 co i tak jest trochę za dużo 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Idealna do tego celu jest taka zaciskarka:

Link

Jak ktoś często się bawi w zaciskanie to polecam - można zaoszczędzić sporo czasu i nerwów w późniejszym szukaniu uszkodzonego przewodu, a koszt to ok 110zł.

No i ma dużą przewagę nad wcześniej pokazaną zaciskarką - można nią lekko zacisnąć terminal, tak by go przytrzymać w zaciskarce i następnie włożyć przewód i docisnąć. Poza tym można zmieniać w niej szczęki, oczywiście jak się dokupi 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Tak, jak robisz to w ilości max 50 sztuk miesięcznie, są tacy co zaciskają bardzo dużo tych styków i wtedy można cholery dostać robiąc to szczypcami, nie mówiąc o stracie czasu. Temat o zaciskarce na pewno był już na forum.

Link do komentarza
Share on other sites

Gość na filmie chyba jeszcze nie ma kompletnie wprawy w tym, bo ja kombinerkami robię to w krótszym czasie. Kiedyś korzystałem z zaciskarki, bo miałem do niej dostęp i robi się fajnie i szybko.

Ja najpierw cynuje przewody i blaszki w miejscu gdzie ma być przewód, później łączę razem i zaciskam, żeby mniej blaszki odstawały. Ostatnio zrezygnowałem kompletnie z plastikowych osłon, ze względu na oszczędność, daje na to koszulkę termokurczliwą, albo nic.

Zaciskarka się opłaca, ale jak ktoś musi zaciskać te blaszki codziennie w dużej ilości i jeszcze do tego zarabia. Ale przyznam, że jak bym miał zaciskarkę, bo bym nawet nie popatrzał na kombinerki.

Link do komentarza
Share on other sites

Cynowanie takich połączeń to słaby pomysł. Zwiększa się tak średnicę przewodu i grubość blaszek, pogarsza kontakt(tlenki, resztki topnika i inne syfy). Do tego pogarsza się elastyczność, przewód łatwiej się wyrobi i złamie.

Link do komentarza
Share on other sites

pogarsza kontakt(tlenki, resztki topnika i inne syfy)

Z tego co wiem przewody też po czasie lubią się utlenić, co pogarsza ich kontakt ze stykiem. W moim hexapodzie przerabiałem wtyczki od wszystkich serw, nie polutowałem ich co owocowało drganiami orczyków, musiałem zdejmować obudowy i delikatnie cynować, teraz działa dużo lepiej.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.