KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Inteligentny budynek z Deimic One: poznaj nowe możliwości

Inteligentny budynek z Deimic One: poznaj nowe możliwości

Opisywany przez nas rok temu polski system inteligentnego budynku Deimic One zyskał szereg nowych funkcji i udoskonaleń.

Sprawdźcie co nowego pojawiło się w systemie, który może zautomatyzować Wasz dom.

Rok temu mieliśmy okazję przetestować podstawowe funkcje systemu Deimic One.  Od tamtego czasu producent przygotował wiele nowości, które rozbudowały możliwości tego uniwersalnego rozwiązania.

Dla przypomnienia: opisywany system inteligentnego domu to nowoczesny moduł, którego zadaniem jest poprawa standardu życia, zapewnienie nowego poziomu bezpieczeństwa i wprowadzenie znaczącej oszczędności w zużyciu energii. System automatycznie wykonuje wiele procesów oraz czynności, które zajmują czas domowników.

Na rynku istnieje kilka rozwiązań tego typu, produkt marki Deimic wyróżnia się na pewno atrakcyjną ceną (biorąc pod uwagę możliwości systemu) oraz prostotą konfiguracji i użytkowania.

Nowości systemu Deimic One

Ostatni rok przyniósł wiele modyfikacji i nowych funkcji. Jednym z bardziej efektownych udoskonaleń jest nowa seria włączników dotykowych, które mogą zastąpić tradycyjne włączniki światła. Elementy te występują w dwóch wersjach kolorystycznych wykończonych szkłem. W ofercie producenta znaleźć można włączniki z jednym polem aktywnym, dwoma, trzema, czterema, pięcioma, a nawet sześcioma.

Szklany przełącznik w wersji białej.

Szklany przełącznik w wersji białej.

Dzięki temu jeden włącznik może odpowiadać za kilka źródeł światła w pokoju, rolety w oknach i na przykład za sterowanie muzyką. Wartym uwagi jest fakt, że w ten sam sposób i z tego samego pomieszczenia, można nawet sterować nawadnianiem i oświetleniem ogrodu.

W standardzie jest też podświetlenie nocne, które umożliwia zlokalizowanie włącznika w ciemności oraz potwierdzanie wykonania funkcji przez jego podświetlenie (każda funkcja ma przypisany inny kolor).

Szklany przełącznik w wersji czarnej.

Szklany przełącznik w wersji czarnej.

Kolejnym wartym uwagi unowocześnieniem jest rozbudowa funkcji kamery w aplikacji mobilnej. W ofercie systemu Deimic One pojawił się wideodomofon, który pozwala nie tylko usłyszeć głos, ale również zobaczyć twarz dzwoniącego. Dzięki dostępnemu w aplikacji podglądowi z kamery, zawsze można spojrzeć kim jest osoba starająca się dostać do domu.

Ciekawą i funkcjonalną rozbudowę systemu stanowi również współpraca z nagłośnieniem SONOS. Dzięki temu za pomocą jednej aplikacji można sterować systemem głośników HiFi oraz innymi komponentami audio. Zyskuje się wtedy możliwość administrowania wszystkimi zasobami cyfrowymi muzyki w domu i odtwarzania ich w każdym pomieszczeniu.

Większe bezpieczeństwo z Deimic One

Większość nowości, które regularnie pojawiają się w ramach systemu Deimic One, służą rozbudowie funkcji bezpieczeństwa. Poszerzenie oferty czujników, dodanie wideodomofonu, rozbudowanie opcji kamer, udoskonalanie aplikacji mobilnej, dzięki której w każdej chwili można sprawdzić co dzieje się w domu, to działania które składają się na podniesienie poziomu bezpieczeństwa.

Zdalny podgląd wideodomofonu.

Zdalny podgląd wideodomofonu.

Co więcej, wcześniej opisane włączniki dotykowe są odporne na wilgoć, więc wyeliminowano zagrożenie porażenia prądem w przypadku dotknięcia ich mokrą ręką. Producent systemu Deimic One dba o to by wszystkie zmiany i udoskonalenia wprowadzane do oferty były atrakcyjne i bezpieczne.

System Deimic One w praktyce

Kompleksowy przykład wykorzystania opisywanego systemu widoczny jest na poniższej prezentacji:

Rabat na Deimic One

Specjalnie dla czytelników FORBOTa producent przygotował promocję na zakup urządzeń firmy Deimic. Aby skorzystać z promocji należy skorzystać z formularza do wyceny, wpisując w odpowiednie pole kod rabatowy: 58Forbot2018. Po jego wypełnieniu oferta z cenami zostanie od razu wysłana na maila.

Wpis sponsorowany na podstawie
materiałów prasowych producenta.

Inteligentny dom z polskim systemem DEiMiC
Inteligentny dom z polskim systemem DEiMiC

Wiele współczesnych budynków wyposaża się w systemy umożliwiające zarządzanie energią, oświetleniem oraz klimatyzacją. Integracja... Czytaj dalej »

budynek, DEiMiC, inteligentny, IoT, smarthome

Trwa ładowanie komentarzy...