KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

IX edycja Kongresu E(x)plory – Gdynia, 23-24.10.2019

IX edycja Kongresu E(x)plory – Gdynia, 23-24.10.2019

Już niedługo odbędzie się IX. edycja Kongresu E(x)plory pt.: Edukacja dla Innowacji. Innowacje w edukacji.

Wydarzenie odbędzie się 23-24 października w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

IX Kongres E(x)plory jest stałym punktem programu Gdynia E(x)plory Week, finałowego wydarzenia Programu E(x)plory, które od 8 lat organizuje Fundacja Zaawansowanych Technologii. Tegoroczny program Kongresu angażuje edukatorów oraz wszystkich przedstawicieli instytucji, firm i organizacji, działających w obszarze edukacji.

„Od ośmiu lat podziwiamy w Programie E(x)plory młodych innowatorów, ich pasje oraz niesamowite pomysły. Co zrobić, aby szkoła podążała za potencjałem młodych ludzi? Jakie innowacje możemy wprowadzić w edukacji już dziś? O tym będziemy dyskutować podczas IX Kongresu E(x)plory” – Joanna Gogolińska, Dyrektor Fundacji Zaawansowanych Technologii.

Gośćmi specjalnymi IX Kongresu E(x)plory będą m.in. dr hab. Lech Mankiewicz z Centrum Fizyki Teoretycznej PAN, realizujący projekt Khan Academy, dr Marzena Żylińska, zajmująca się metodyką i neurodydaktyką oraz Anna Szulc – nauczycielka z 30-letnim stażem, autorka książki „Nowa szkoła”. 

W programie wydarzenia poruszone zostaną takie tematy jak:

  • Nowa szkoła. Jak powinna wyglądać? Jakie zmiany powinny w niej zostać wprowadzone?
  • Uczeń zdolny. Wyzwania, metody pracy, współpraca i wsparcie
  • Jak w tradycyjnej szkole przekazywać wiedzę w praktyce. Nauka czynna zamiast biernej. Nauka poprzez doświadczenie
  • Jak wykorzystywać nowe technologie w pracy z młodzieżą, tak aby wspierały proces poznawczy i pomagały w przyswajaniu wiedzy. Przykłady i prezentacje najciekawszych rozwiązań technologicznych do wykorzystania w szkołach
  • Praca metodą projektów w klasie i w trybie indywidualnym. Pomysły i metody realizacji projektów naukowych w parze uczeń-opiekun
  • Prezentacje projektów biorących udział w Finale Konkursu Naukowego E(x)plory 2019
  • Udział w projektach międzyszkolnych i międzynarodowych.
  • Czy oceny są na pewno potrzebne? Alternatywy dla tradycyjnego modelu oceniania

Mecenasem Programu E(x)plory jest Grupa LOTOS S.A. Partnerami strategicznymi są Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, Miasto Gdynia oraz Zakłady Farmaceutyczne Polpharma. Kongres odbędzie się w dniach 23-24 października w Gdyni - wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Szczegółowy program dostępny jest na stronie wydarzenia.

Jak komunikacja między samochodami wpłynie na korki?
Jak komunikacja między samochodami wpłynie na korki?

Korki na drogach to utrapienie dla każdego. Od lat słyszymy, że wprowadzenie autonomicznych samochodów powinno rozwiązać ten problem. Jednak... Czytaj dalej »

gdynia, kongres, wydarzenia

Trwa ładowanie komentarzy...