KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Małe drony, które usprawnią pracę w magazynach!

Małe drony, które usprawnią pracę w magazynach!

Małe quadrocoptery używają jedynie kamer VGA oraz systemu nawigacji inercyjnej (IMU). Łącząc się w roje i tworząc zespoły, pomagają sobie nawzajem w transporcie ładunków.

Te współpracujące ze sobą drony mogą niedługo zrewolucjonizować pracę w magazynach!

Podczas transportu towarów niewielki dron może napotykać pewne bariery wynikające ze zbyt małego rozmiaru czy niedostatecznej ładowności. Na ratunek może przyjść tutaj koncepcja współpracy kilku małych dronów. W Pensylwanii opracowano quadrocoptery, które łączą się w grupy i transportują ładunki bez użycia zewnętrznych systemów nawigacyjnych (np. GPS).

Współpracujące ze sobą drony.

Współpracujące ze sobą drony.

Innowacja nie polega co prawda na transporcie w zespołach, ale na transporcie bez użycia zewnętrznego systemu lokalizacji. Quadrocoptery mają wbudowaną kamerę VGA oraz inercyjny system nawigacji. Nie używają GPS, za pomocą którego wyznaczałyby swoją pozycję.

Połączenie dwóch lub większej liczby quadrocopterów pozwala na usprawnienie wyliczeń związanych z lokalizacją, a lepsze zdolności lokalizacyjne idą w parze z większą niezawodnością. Poniższy film pokazuje quadrotory osiągające prędkość 4,2 m/s i przyspieszenie 5 m/s²!

Giuseppe Loianno z Uniwersytetu w Pensylwanii ma już pomysł dotyczący tego, jak usprawnić tę technologię w przyszłości. Stawia sobie za cel opracowanie systemu, który automatycznie przekazywałby operatorowi informacje na temat liczby i rodzaju dronów, które przenosiłyby obiekt do punktu docelowego. Algorytm umożliwi wielu zespołom wybieranie różnych obiektów w magazynie w tym samym czasie, co zapewni optymalny transport.

automatyka magazynowa, dron, nawigacja, quadrotory

Trwa ładowanie komentarzy...