KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Quizy o elektronice i programowaniu. Sprawdź ile już umiesz!

Quizy o elektronice i programowaniu. Sprawdź ile już umiesz!

Sekcja z quizami to miejsce, w którym znajdziecie liczne testy z elektroniki i programowania. Są tam m.in. quizy powiązane np. z naszymi kursami, ale to nie wszystko.

Podstawy Arduino, historia ważnych wynalazków, czytanie schematów elektronicznych, a może test na temat Raspberry Pi Pico? Sprawdź się!

Różne quizy były od lat rozsiane na blogu, ale co tu dużo mówić - mogły być zrobione znacznie lepiej (pewnie nawet część z Was o nich nie wiedziała).  Właśnie dlatego zrównaliśmy z ziemią dotychczasowe quizy i uruchomiliśmy je w nowej odsłonie. Od teraz są one mocno zintegrowane z naszym forum. Dzięki temu natychmiast po wykonaniu quizu dowiecie się m.in. jaki był Wasz wynik na tle innych osób.

Do zabawy z quizami potrzebne jest konto na forum. Wiemy, że dla niektórych może to być dużą przeszkodą, ale nie mamy technicznej możliwości, aby udostępnić quizy osobom niezalogowanym. Mówiąc wprost: producent oprogramowania nie umożliwia jeszcze takiej opcji. Mamy jednak nadzieję, że nie zniechęci to Was do quizów i dzięki opcji szybkiej rejestracji dołączycie do ponad 25 tysięcy użytkowników forum, aby sprawdzić swój stan wiedzy!

Jakie quizy są dostępne?

Aktualnie dostępne jest 17 quizów, a każdy składa się z 15 pytań testowych. W ramach rozgrzewki warto rozpocząć od testu, dzięki któremu sprawdzicie znajomość symboli spotykanych na schematach.

QUIZ: Symbole elementów elektronicznych
QUIZ: Symbole elementów elektronicznych

Sprawdź, czy znasz symbole najważniejszych elementów elektronicznych, które można spotkać na schematach ideowych. Podczas wykonywania tego quizu przyda... Czytaj dalej »

Drugi quiz, który świetnie sprawdzi się w roli rozgrzewki to fotozagadka, dzięki której sprawdzicie czy potraficie poprawnie rozpoznać popularne elementy elektroniczne.

QUIZ: Fotozagadka: co to za element?
QUIZ: Fotozagadka: co to za element?

Prosty quiz dla prawdziwych sprinterów! Przed Tobą 15 zdjęć, na których zobaczysz przeróżne elementy elektroniczne. Rozpoznaj je w jak najkrótszym czasie i zostań liderem... Czytaj dalej »

Po rozgrzewce warto przejść do trochę trudniejszych, ale bardzo ciekawych testów, takich jak np. quiz z historii elektroniki. Brzmi nudno? To tylko pozory! Sprawdź czy wiesz kiedy (mniej więcej) wynaleziono tranzystor lub radio. Nie musisz znać dokładnych dat na pamięć. Wystarczy, że poprawnie oszacujesz np. dziesięciolecie. Ciekawa zabawa, dzięki której można sobie uświadomić jak świat wyglądał np. 50 lub 100 lat temu. Niektóre tematy będą dla Was pewnie dużym zaskoczeniem!

QUIZ: Kiedy to było? Ważne wynalazki
QUIZ: Kiedy to było? Ważne wynalazki

Wiesz, w którym roku wynaleziono tranzystor MOSFET lub głośnik? To świetnie, bo w tym quizie znajdziesz 15 pytań, które dotyczą podobnych odkryć, które zrewolucjonizowały świat elektroniki. Nie musisz znać na pamięć konkr... Czytaj dalej »

Quizy do kursów

Oprócz ogólnych quizów, które można potraktować w formie zabawy, przygotowaliśmy również testy wiedzy, dzięki którym sprawdzicie swoje postępy w nauce elektroniki. Dostępne są już 4 quizy do kursu podstaw elektroniki, kolejne 4 quizy do II poziomu kursu elektroniki oraz quiz do kursu Arduino

Quizy do kursu podstaw elektroniki
Quizy do kursu podstaw elektroniki

Uczysz się z kursu elektroniki (poziom I)? Oto quizy, dzięki którym sprawdzisz swoje postępy w nauce. Z tych testów warto również skorzystać, aby odświeżyć swoją wiedzę... Czytaj dalej »

Jeszcze więcej quizów!

Listę wszystkich testów znaleźć można w sekcji z quizami, która została uruchomiona na naszym forum. Nowe quizy pojawiają się tam regularnie - przynajmniej jeden tygodniowo.

Chcemy wykorzystać ten mechanizm do tego, aby jeszcze bardziej ułatwić wszystkim naukę elektroniki. Kilka minut poświęcone na rozwiązanie quizów pozwala na szybką powtórkę materiału, utrwalenie wiadomości i wyłapanie tematów, którym trzeba poświęcić jeszcze trochę więcej czasu. Powodzenia!

PS Jeśli macie pomysł na ciekawy quiz to koniecznie dajcie nam znać w komentarzach.

ciekawostki, elektronika, forbot, historia, quizy

Trwa ładowanie komentarzy...