KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Relacja z Dnia Robotyki 2017

Relacja z Dnia Robotyki 2017

21 lutego 2017 roku odbył się Dzień Robotyki. Była to konferencja zorganizowana przez PIAP, czyli Państwowy Instytut Automatyki i Pomiarów, we współpracy z firmą Comau.

W konferencji połączonej z pokazami stanowisk zrobotyzowanych, udział wzięli przedstawiciele blisko 150 przedsiębiorstw produkcyjnych

Podczas wydarzenia konstruktorzy i programiści zrobotyzowanych stanowisk produkcyjnych mogli zapoznać się z ofertą robotów dedykowanych do wykonywania różnych zadań. Ważną kwestią poruszoną podczas wydarzenia była robotyzacja polskich przedsiębiorstw.

Dzień Robotyki - prelekcje.

Dzień Robotyki - prelekcje.

W trakcie prelekcji eksperci mówili o przygotowaniu firmy do robotyzacji, ofercie robotyki przemysłowej dla różnych zastosowań oraz bezpieczeństwie pracy zrobotyzowanych stanowisk. Szczególnie ostatni temat wzbudził duże zainteresowanie i był przyczyną żywej dyskusji o współpracy na linii człowiek-robot.

Dzień Robotyki - prezentacja na hali.

Dzień Robotyki - prezentacja na hali.

W drugiej części, konstruktorzy i programiści stanowisk zrobotyzowanych prezentowali działanie robotów. Należały do nich roboty firmy Comau służące do: spawania, handlingu oraz paletyzacji.

Źródło: Informacja prasowa przesłana przez PIAP.

automatyka, konferencja, PIAP, przemysł, robotyka

Trwa ładowanie komentarzy...