KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Robot Toru wyjmuje towary z półek magazynowych

Robot Toru wyjmuje towary z półek magazynowych

Pomoc w przygotowaniu towarów do wysyłki to zadanie dla robotów magazynowych. Niestety ich możliwości zazwyczaj kończą się na transporcie przedmiotów.

Amazon drugi raz organizuje Picking Challenge, czyli konkurs dla urządzeń, które zdejmują towary prosto z półek. Jednym z uczestników zmagań jest niemiecka firma Magazino.

Wynalazcy wyszli z prostego założenia, że maksymalne zmniejszenie złożoności problemu sprawia, że staje on się możliwy do rozwiązania. Ich dzieło, robot magazynowy o nazwie Toru, podnosi jedynie przedmioty określonej wielkości o kształcie prostopadłościanu.

Nie stanowi to poważnego ograniczenia, bo znaczna część towarów w przeciętnym magazynie to właśnie pudełka lub książki, które spełniają te kryteria.

toru-2

Niestety nawet przy tak wąskiej specjalizacji, Toru nie może się równać z człowiekiem. Przykładowo, książki, które leżą na półce przedzielone broszurami, mogą stanowić kłopot.

Robot nie ma możliwości, aby zorientować się, że broszura należąca do innej książki została przypadkowo wyciągnięta razem z potrzebnym kompletem towarów. Niemożliwe byłoby też samodzielne naprawienie tej pomyłki przez maszynę.

W innych przypadkach Toru jest często mniej podatny na błędy niż ludzie, ale niestety nie jest od nich szybszy. Przy wysokiej cenie może to oznaczać, że jest on po prostu nieopłacalny.

toru-3

Elementy składowe robota Toru.

W tej chwili Magazino pracuje nad nową wersją robota o nazwie Toru Flex, który posiada ramię do podnoszenia przedmiotów o nieregularnych kształtach. Ma on być pokazany już w 2017 roku.

Źródło: [1]

amazon, magazyny, robot

Trwa ładowanie komentarzy...