KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Robotyka może być prostsza z produktami Husarion

Robotyka może być prostsza  z produktami Husarion

Każdy kto programował Arduino przyzna, że praca ta jest łatwa i przyjemna. Arduino jednak nie zapewnia takiej mocy obliczeniowej jak bardziej skomplikowane sterowniki.

Polska firma Husarion chce pokazać, że można zaprojektować łatwy w obsłudze oraz wydajny sterownik robota spełniający najnowsze trendy

Zbudowanie własnego robota jest wyzwaniem. O ile zaprogramowanie Światłoluba nie jest zbyt skomplikowane, to budowa drona lub robota do zdalnej inspekcji jest już trudnym zadaniem. Sprawę często komplikuje wybór odpowiedniego sterownika, który byłby łatwy w programowaniu, a zarazem dawałby niezbędne zasoby.

Husarion chce wprowadzić na rynek wydajne sterowniki o szerokich możliwościach:

  • Core2 - niezależny sterownik opart na mikrokontrolerze STM32F4 z modułem WiFi,
  • Core2-ROS - wersja powiększona o płytkę Raspberry Pi 3 lub ASUS Tinker Board współpracująca z ROS (Robot Operating System).
Husarion Core2 oraz Core2-ROS.

Husarion Core2 oraz Core2-ROS.

Płytka została przygotowana do obsługi 42 peryferiów, 6 serwomechanizmów i 4 silników DC o poborze prądu 1A z możliwością obsługi enkoderów. Do komunikacji można wykorzystać dostępne magistrale: SPI, I2C, UART, USB, CAN.


Husarion udostępnia również gotowe roboty wyposażone w sterowniki Core2. Należą do nich:

  • Telepresence Robot - robot do "zdalnej obecności". Dwukołowa rama, w której można umieścić tablet i dzięki dedykowanej aplikacji na Androida zaprogramować go do poruszania się oraz wysyłania obrazu i dźwięku poprzez WiFi lub sieć komórkową.
  • ROSbot - 4 kołowy łazik wyposażony w czujniki, kamerę oraz skaner LIDAR. Idealnie nadaje się do nauki robotyki czy użytkowania ROS.

Programowanie robotów sterowanych przez Core2 jest ułatwione dzięki otwartym bibliotekom dla C++ dostępnym na GitHubie, które sprawiają, że warstwa sprzętowa robota staje się wręcz niezauważalna. Do tego jest wiele przykładów, które ułatwiają zapoznanie się z biblioteką.

Z pewnością wyjątkowym elementem jest Husarion Cloud. Dzięki temu możliwe jest utworzenie konta odpowiadającego płytce Core2 umieszczonej w robocie i zdalne sterowanie robotem, a nawet udostępnianie sterowania innym poprzez zwyczajny link w mailu! Stronę można też konfigurować, tak by zawierała w sobie tylko to co jest niezbędne w danym projekcie.

Husarion Cloud Account.

Husarion Cloud Account.

Produkty Husarion są dostępne w przedsprzedaży na platformie Crowd Supply. Do końca kampanii pozostało kilka dni, aktualnie zabrano połowę sumy wymaganej do wprowadzenia płytek Core2 do regularnej sprzedaży. Więcej szczegółów znaleźć można na stronie projektu.

husarion, robotyka, sterownik, stm32

Trwa ładowanie komentarzy...