KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Sprawdź TOP 10 wiadomości technicznych z 2019 roku

Sprawdź TOP 10 wiadomości technicznych z 2019 roku

Pora na kolejny wpis podsumowujący rok 2019. Tym razem pora na zestawienie newsów, premier oraz ciekawostek, które były najchętniej czytane.

Premiera 4 nowych Arduino Nano, świetne SBC, które mogą konkurować z popularnym Raspberry Pi czy latający robot. Co było najciekawsze?

Niedawno opublikowałem zestawienie DIY z naszego forum, które zebrały najwięcej pozytywnych ocen. Tym razem pora na listę najpopularniejszych newsów, które pojawiły się na naszym blogu w 2019 roku.

Miejsce 10: Tani moduł ESP32 z czujnikami i kamerą

Tani moduł ESP32 z czujnikami i kamerą

Nowy moduł z ESP32, TTGO T-Camera, został wyposażony w zestaw czujników, tworząc mały, tani i zintegrowany system do monitoringu oraz akwizycji danych. Moduł może wykryć ruch, zmierzyć… Czytaj dalej »


Miejsce 9: Poznaj MicroPythona z miniaturową płytką STM32F7

Poznaj MicroPythona z miniaturową płytką STM32F7

Miłośnicy MicroPythona mają powód do radości. Wkrótce w sprzedaży pojawi się nowa płytka rozwojowa, zaprojektowana specjalnie z myślą o programistach wykorzystujących ten język. Nowy Pyboard wyposażono w potężniejszy… Czytaj dalej »


Miejsce 8: Premiera: nowe, oficjalne Arduino Nano

Premiera: nowe, oficjalne Arduino Nano

Arduino ogłosiło ciekawe nowości, które powinny zainteresować wszystkich fanów tej platformy. Do rodziny Arduino Nano dołączyły 4 nowe płytki. Na zainteresowanych czekają moduły z licznymi sensorami, Bluetoothem… Czytaj dalej »


Miejsce 7: Premiera: Raspberry Pi CM3+ (4 wersje)

Premiera: Raspberry Pi CM3+ (4 wersje)

Końcówka roku obfitowała w premiery fundacji Raspberry Pi. Najpierw zaprezentowano nowego HATa do DVB TV, a później odświeżony model A. Dziś światowa premiera kolejnej płytki dla fanów… Czytaj dalej »


Miejsce 6: CQH6 – konkurent dla RPi (2GB, USB 3.0, 1Gb/s)

CQH6 – konkurent dla RPi (2GB, USB 3.0, 1Gb/s)

Od premiery Raspberry Pi CM3+ nie minęło zbyt dużo czasu, a do sprzedaży trafił już godny rywal nowej malinki. Qihua CQH6 to stosunkowo tani moduł, który oferuje wszystko to,… Czytaj dalej »


Miejsce 5: Orange Pi 3 – godny następca dla Raspberry Pi 3?

Orange Pi 3 – godny następca dla Raspberry Pi 3?

Najnowsza płytka ze stajni Shenzhen Xunlong dzieli nie tylko numer, ale i cenę Raspberry Pi 3. Czy oferuje więcej, niż popularna malina? Orange Pi 3 to jeden… Czytaj dalej »


Miejsce 4: Czy instalacja Windows 10 na Raspberry Pi ma sens?

Czy instalacja Windows 10 na Raspberry Pi ma sens?

W repozytorium GitHub projektu WOA pojawiła się pełna wersja instalatora Windows 10 ARM64, którego można zainstalować na Raspberry Pi 3. Instalator wymaga jedynie natywnego Windowsa i .NET Framework… Czytaj dalej »


Miejsce 3: Komputer, który rozłoży Raspberry Pi na łopatki?

Komputer, który rozłoży Raspberry Pi na łopatki?

Po wycofaniu się z produkcji ODROID-N1, firma Hardkernel przedstawiła nowszy model tego komputera, który wkrótce zadebiutuje na rynku.  ODROID-N2 swoją wydajnością przewyższa kilka razy Raspberry Pi 3… Czytaj dalej »


Miejsce 2: Latający robot bez żadnych ruchomych elementów

Latający robot bez żadnych ruchomych elementów

Naukowcom z UC Berkeley udało się zbudować latające urządzenie o wymiarach 20x20 mm. Co najciekawsze, wynalazek nie posiada żadnych ruchomych części i nie generuje hałasu. Konstrukcja ta… Czytaj dalej »


Miejsce 1: Raspberry Pi 4 już jest! Co nowego?

Raspberry Pi 4 już jest! Co nowego?

Raspberry Pi 4 właśnie trafiło do sprzedaży! Fani malinki doczekali się następcy modeli 3B i 3B+, które cieszyły się olbrzymią popularnością. Nowa wersja przynosi zmiany wyczekiwane przez… Czytaj dalej »


Zwycięzca mógł być tylko jeden - news na temat premiery nowego Raspberry Pi 4 był hitem. Co więcej, tego dnia FORBOT odnotował najwięcej odsłon w swojej historii - w ciągu 1 dnia blog odwiedzono wtedy ponad 50 tysięcy razy. To świetny rekord, ale mam nadzieję, że w tym roku go pobijemy!

Na koniec przypomnienie o ciekawej promocji, która niedługo się kończy:

Do -93% na 24 tys. książek – powrót wielkiej promocji [96h]
Do -93% na 24 tys. książek – powrót wielkiej promocji [96h]

Ruszyła coroczna, popularna promocja na książki oraz audiobooki. Akcja #Zaczytani2020 obejmuje ponad 24 tysięcy tytułów, a rabaty sięgają 93%!... Czytaj dalej »

2019, forbot, newsy, podsumowanie, top

Trwa ładowanie komentarzy...