KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Super Anthony – Twój waleczny robot humanoidalny!

Super Anthony – Twój waleczny robot humanoidalny!

Na pewno każdy budowniczy robotów oglądając Transformersy widział w tym filmie swoje przyszłe konstrukcje. Na razie fani science-fiction muszą jednak zadowolić się mniejszymi konstrukcjami.

Na Kickstarterze ruszyła kampania, dzięki której każdy może stać się posiadaczem zwinnego i niezwykle silnego robota humanoidalnego.

Elektronika, programowanie i majsterkowanie są coraz popularniejszym hobby. Z jednej strony, można budować urządzenia ułatwiające wykonywanie codziennych czynności jak chociażby parzenie kawy. Z drugiej strony można skupić się np. na budowie robotów, które mogą startować w coraz częściej organizowanych zawodach.

Jednym z takich robotów jest Super Anthony – wielokrotny zwycięzca azjatyckich turniejów robotów walczących. Jego konstruktorzy postanowili przygotować nową wersję robota, która będzie dostępna dla każdego.

W czym tkwi sekret zwinności tego niespełna 40 cm robota? Kluczem jest szkielet, który zbudowany został z anodyzowanego aluminium. Całość została napędzona przez serwomechanizmy o ogromnym momencie, który dochodzi do 45 kg·cm!

Dzięki tym wyjątkowym napędom robot jest w stanie wykonywać precyzyjne ruchy i silne uderzenia. Dzięki zaprogramowanym sekwencją jest on gotowy do walki od pierwszego uruchomienia. Wystarczy włączyć robota, połączyć go z padem lub telefonem przez Bluetooth i gotowe!

Super Anthony to nie tylko robot-zabawka. Dzięki dedykowanemu środowisku programistycznemu możliwe jest łatwe zaprogramowanie robota do zupełnie innych zadań. Daje to szerokie pole do rozwoju zarówno dla doświadczonych jak i początkujących konstruktorów.

PiMecha – zbuduj swojego humanoida z Raspberry Pi
PiMecha – zbuduj swojego humanoida z Raspberry Pi

Postępująca robotyzacja sprawia, że elektro-mechaniczne urządzenia nie są tylko domeną hal fabrycznych. Kto z Was nie chciałby mieć w... Czytaj dalej »

Kampania robota Super Anthony wystartowała kilka dni temu. Do tej pory zebrano jednak już ponad 100% wymaganej kwoty. Do końca kampanii pozostało jeszcze 46 dni, więc każdy zainteresowany zdąży kupić swojego robota, który w najtańszej wersji kosztuje 1299$.

biped, humanoid, kickstarter, zawody

Trwa ładowanie komentarzy...