KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Tańszy brat pcDuino3 Nano za 15$

Tańszy brat pcDuino3 Nano za 15$

pcDuino3 Nano to komputer jednopłytkowy, który może pracować pod kontrolą Linuxa lub Androida. W celu redukcji kosztów producent zestawu, firma LinkSprite, zaproponowała tańszy oraz delikatnie okrojony moduł w wersji Lite.

Mimo tego zabiegu komputer pcDuino3 Nano Lite, względem swojej wersji pierwotnej, stracił jedynie odbiornik podczerwieni i 4GB NAND Flash.

Reszta komponentów pozostała bez zmian. Dalej można korzystać z dwurdzeniowego procesora AllWinner A20 o taktowaniu 1GHz z grafiką Mali 400MP2. Procesor wspomagany jest przez 1GB RAM-u, a dane do niego wprowadzimy za pomocą karty microSD (do 32GB) lub/i wejściu SATA.

pcduino_lite

pcDuino3 Nano Lite

Ekran można podłączyć do gniazda HDMI, a dźwięk wyprowadzony został na miniJack 3.5mm. pcDuino3 Nano Lite z Internetem łączy się przez Ethernet. Dzięki dwóm wejściom USB do płytki możemy podłączyć dowolne akcesoria.

pcDuino3 Nano Lite - spód.

pcDuino3 Nano Lite - spód.

Na powierzchni urządzenia znajdują się wyprowadzenia, analogiczne do tych znanych z Arduino UNO, dzięki czemu do opisywanego modułu można podłączyć Shieldy. pcDuino3 Nano Lite staje się przez to poważną konkurencją dla płytki Arduino, która odbiega od niego nieco mocą obliczeniową i różnorodnością wyprowadzeń. Moduł jest aktualnie dostępny w Amazonie za 15$.

Autor: Koli
Redakcja: Damian (Treker) Szymański

Źródło: [1]

IoT, komputer, moduł, pscduino, rpi, SOM

Trwa ładowanie komentarzy...