KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Technika cyfrowa – #8 – podsumowanie kursu

Technika cyfrowa – #8 – podsumowanie kursu

Pora na podsumowanie naszego kursu podstaw techniki cyfrowej. Wiele osób podczas poznawania elektroniki pomija te tematy i przeskakuje od razu do mikrokontrolerów, czyli np. do Arduino.

Nie zawsze do budowy układów realizujących proste funkcje logiczne konieczne są od razu rozbudowane rozwiązania. Cały czas wiele można działać na prostych układach CMOS.

Wszystkie artykuły z tej serii znaleźć można za pomocą powyższego spisu treści lub przeglądając artykuły opublikowane pod tagiem kursTechnikiCyfrowej. Przypominam również, że dla lepszego zrozumienia ćwiczeń opisywanych w tym kursie konieczna jest znajomość podstaw elektroniki.

Raz jeszcze zachęcam do wykonania wszystkich ćwiczeń, które zostały opisane podczas całego kursu. Szczególnie dużo powinny rozjaśniać eksperymenty wykonywane na samym początku. Już na rezystorach, diodach i przyciskach można szybko sprawdzić działanie funktorów logicznych.

Gotowe zestawy do kursów Forbota

 Komplet elementów  Gwarancja pomocy  Wysyłka w 24h

Części pozwalające wykonać ćwiczenia z kursu techniki cyfrowej dostępne są w formie gotowych zestawów! W komplecie m.in. niezbędne układy scalone CMOS, przewody połączeniowe, diody, buzzer, kontaktron, wyświetlacz 7-segmentowy oraz znacznie więcej!

Zamów w Botland.com.pl »

Co dalej - kontynuacja kursu?

Zgodnie z zapowiedziami kurs był krótki i skupiliśmy się wyłącznie na zagadnieniach praktycznych. Nie było tutaj mowy o teorii, które pozwala na projektowanie bardziej zaawansowanych układów. Wstęp ten jednak jest wystarczający, aby pójść krok dalej i zająć się np. układami FPGA:

Kurs FPGA – #1 – podstawy VHDL w praktyce, spis treści
Kurs FPGA – #1 – podstawy VHDL w praktyce, spis treści

Ważną częścią  elektroniki jest technika cyfrowa, której podstawy omówiliśmy w poprzednim kursie. Tym razem idziemy krok dalej! Poznamy w... Czytaj dalej »

Podsumowanie

Oczywiście, jeśli nie jesteście zainteresowani dalszym poznawaniem techniki cyfrowej, to jest to również dobry moment na rozpoczęcie programowania - tutaj warto zwrócić uwagę na kurs budowy robotów.

Czy wpis był pomocny? Oceń go:

Średnia ocena 4.9 / 5. Głosów łącznie: 103

Nikt jeszcze nie głosował, bądź pierwszy!

Artykuł nie był pomocny? Jak możemy go poprawić? Wpisz swoje sugestie poniżej. Jeśli masz pytanie to zadaj je w komentarzu - ten formularz jest anonimowy, nie będziemy mogli Ci odpowiedzieć!

Nawigacja kursu

elektronika, kurs, kursTechnikaCyfrowa, podstawy

Trwa ładowanie komentarzy...