KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

TOP 10: Studencie, sprawdź co Cię ominęło podczas wakacji!

TOP 10: Studencie, sprawdź co Cię ominęło podczas wakacji!

Tym razem wpis dedykowany studentom, którzy dopiero wrócili z wakacji. Kiedy odpoczywaliście na Forbocie pojawiło się dużo nowych artykułów.

Oto lista 10 najpopularniejszych publikacji, które opublikowaliśmy się podczas Waszych wakacji. 

W zestawieniu znajdują się najpopularniejsze wiadomości i artykuły, które zostały opublikowane od lipca do końca września 2018 roku. Lista przygotowana z myślą o studentach wracających do "nauki", ale na pewno inni również skorzystają.


Miejsce 10: Koniec projektu ASIMO

Koniec projektu ASIMO

Kończy się dość ważny etap znanej nam robotyki. Honda ogłosiła zaprzestanie dalszych prac nad rozwojem popularnego ASIMO. Przez wiele lat konstrukcja ta był ikoną robotów humanoidalnych. Decyzją… Czytaj dalej »


Miejsce 9: The MagPi #73: Tworzenie gier na Raspberry Pi

The MagPi #73: Tworzenie gier na Raspberry Pi

Dostępny jest już najnowszy numer oficjalnego, darmowego magazynu o Raspberry Pi. Tym razem tematem przewodnim The MagPi jest tworzenie gier na malince. Oprócz tego, jak zawsze, w… Czytaj dalej »


Miejsce 8: FORBOT 2.0 ciąg dalszy – nowe forum!

FORBOT 2.0 ciąg dalszy – nowe forum!

W lutym premierę miała nowa wersja naszego bloga. Dzięki aktualizacji czytanie artykułów oraz kursów elektroniki stało się jeszcze wygodniejsze. Tym razem pora na jeszcze większą zmianę, czyli… Czytaj dalej »


Miejsce 7: Zbuduj kierownicę bolidu F1 z Arduino!

Zbuduj kierownicę bolidu F1 z Arduino!

Lubicie ścigać się wirtualnymi bolidami F1? Od teraz Wasza przyjemność z jazdy może być znacznie większa! Wystarczy, że zbudujecie swoją wersję opisywanej kierownicy wyścigowej. Dodatkowe przyciski oraz… Czytaj dalej »


Miejsce 6: Cztery mikrofony pomagają odbijać piłeczkę

Cztery mikrofony pomagają odbijać piłeczkę

Jak długo możecie odbijać paletką małą piłeczkę pingpongową? Ta konstrukcja prawdopodobnie będzie w tym od Was lepsza! Urządzenie do lokalizacji piłeczki wykorzystuje cztery mikrofony. Całość kontrolowana jest… Czytaj dalej »


Miejsce 5: Fabryka samochodów sterowana przez Arduino

Fabryka samochodów sterowana przez Arduino

Jaki był Wasz najbardziej zaawansowany projekt z Arduino? Pewien konstruktor postanowił, że zbuduje model linii produkującej samochody! Podczas działania makiety można zaobserwować pracę dwóch robotów przemysłowych oraz CNC.… Czytaj dalej »


Miejsce 4: 4 alternatywy dla monitora portu szer. Arduino

4 alternatywy dla monitora portu szer. Arduino

Komunikacja Arduino z komputer przez UART to jedna z częściej wybieranych metod. Opcja ta jest wygodna, szczególnie biorąc pod uwagę, że w środowisko Arduino wbudowano monitor portu szeregowego… Czytaj dalej »


Miejsce 3: Arduino: jak rysować rozbudowane wykresy na żywo?

Arduino: jak rysować rozbudowane wykresy na żywo?

Bardzo wygodnym dodatkiem do Arduino IDE jest narzędzie, która przedstawia dane wysyłane przez UART do PC w formie wykresów. Istnieje jednak darmowy program, który pozwala tworzyć dużo… Czytaj dalej »


Miejsce 2: PlatformIO – alternatywne środowisko dla Arduino IDE

PlatformIO – alternatywne środowisko dla Arduino IDE

Jednym z powodów popularności Arduino jest dedykowane środowisko, które znacznie ułatwia pierwsze kroki z mikrokontrolerami. Niestety prosty edytor ma swoje wady i odbiega od popularnych środowisk programistycznych.… Czytaj dalej »


Miejsce 1: Kurs Raspberry Pi, projekty - nadajnik radiowy FM

Kurs Raspberry Pi, projekty - nadajnik radiowy FM

Pora na uruchomienie własnego radia FM. Tym razem wykorzystamy GPIO do generowania fal radiowych, które będą mogły być odbierane na dowolnym odbiorniku. Jest to jeden tych z… Czytaj dalej »


Reasumując: działo się wiele, a szczególnie ciekawy okazał się nasz nowy kurs Raspberry Pi, w którym zajmujemy się tworzeniem praktycznych projektów bazujących na malince. Wszystkie ćwiczenia z tej serii można wykonać na zestawach rozszerzonych używanych w kursie podstaw RPi. Dodatkowo warto również sprawdzić nasze forum (nareszcie - dostosowane do urządzeń mobilnych), na którym można bez problemu rozmawiać teraz na przeróżne tematy związane z elektroniką.

Zachęcam również do zapoznania się z analogicznym zestawieniem, które obejmowało popularne wpisy opublikowane podczas szkolnych wakacji:

TOP 10: Uczniu, sprawdź co Cię ominęło podczas wakacji!
TOP 10: Uczniu, sprawdź co Cię ominęło podczas wakacji!

Tym razem wpis dedykowany wszystkim, którzy właśnie wrócili z wakacji. Kiedy odpoczywaliście na Forbocie pojawiło się całkiem dużo... Czytaj dalej »

forbot, studia, top, wakacje

Trwa ładowanie komentarzy...