Skocz do zawartości

Sabre

Pomocna odpowiedź

paypalem płaciłeś, czy jak?

jak cena z przesyłką dwóch sztuk ?

Tak, płaciłem paypal'em, ale kupiłem 4 silniki plus po 2 komplety kół i uchwytów, za przesyłkę wyszło 9.95$.

jaka jest masa Stridera2?

gotowy do jazdy, czyli z akumulatorkami waży 112g (dodałem tą informację w temacie)

Link do komentarza
Share on other sites

Strasznie małe wydają się te silniki, one są z przekładnią?

Czarna taśma nad czujnikami i ster który widać na zdjęciach z zawodów mają jakieś działanie, czy to tylko "estetyka"?

Link do komentarza
Share on other sites

Strasznie małe wydają się te silniki, one są z przekładnią?

Czy naprawdę tak ciężko zajrzeć na stronę pololu?

Czarna taśma jest po to, aby niwelować wpływ światła zewnętrznego: słońce, lampy błyskowe. To co nazywasz sterem, jest doklejoną kartką papieru, aby bramka mierząca czas go "widziała". Ze względu na to, że jest dość niski 🙂, bramka stopująca czas go nie zauważała.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jagodziana, wybacz, ale muszę 😃 Lutować można elementy przewlekane, nie przewlekłe 😃

Sabre, gratuluję konstrukcji!

Kolejna motywacja, żeby w końcu coś skończyć. Ale wakacje jak zwykle zawalone, chociaż może się uda...

Link do komentarza
Share on other sites

Sabre, z tym miesiącem spędzonym nad płytką to chyba przesadziłeś, przecież tam jest tylko "kilka" ścieżek 🙂

Jakiej częstotliwości PWM używasz?

Ja bym dodał do tego robocika jeszcze czujnik Sharpa z przodu, aby robot mógł np. wyhamować przed uderzeniem w ścianę, taki czujnik mógłby jeszcze służyć do zatrzymywania robota na końcu toru, nie musiałbyś wtedy łapać go przy pełnej prędkości. Taki czujnik waży mniej niż 4g.

Link do komentarza
Share on other sites

nes86, nie przesadziłem, płytkę projektowałem długo z kilku powodów, pracuję, spędzałem nad nią czasami 5 minut, czasami pół dnia. Doprowadzenie jej do takiego stanu zajęło mi około miesiąca.

O ile się nie mylę to PWM działa na około 10kHz, może być 5kHz, ale zmierzę to jutro, bo już nie chce mi się tego podłączać pod miernik. Sharp nie jest mi potrzebny ponieważ mogę wlutować TSOPa i zatrzymywać robota zdalnie pilotem na podczerwień.

Link do komentarza
Share on other sites

Czy naprawdę tak ciężko zajrzeć na stronę pololu?

Nie, ale tam są zarówno z jak i bez...

Przeczytaj to co napisałem w 1 poście, jest napisane co to są za silniki i jaką mają przekładnię.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Bardzo ładny robocik:)

Bardzo mnie zainteresowałeś z tymi zakupami z pololu, skoro za przesyłkę zapłaciłeś mniej niż 10$. Jak długo czekałeś na przesyłkę.

Podobno można też ściągać towary z pololu przez DaVinci Shop.

Link do komentarza
Share on other sites

nes86 Nie każdy robi płytki do robota w jeden weekend tak jak Ty 😉

Ale faktycznie, z tym miesiącem to trochę sporo, za dużo elektroniki to tam nie masz 😉

kamilelektryk na przesyłkę lotniczą ze stanów czeka się od tygodnia do trzech.

Jeśli chodzi o DaVinci Shop to dla mnie on jakiś podejrzany jest. Próbowałem kiedyś z nimi mailować i średnio chciało im się odpisywać. Poza tym liczb artykułów jaką oferują na swojej stronie nie jest piorunująca.

Link do komentarza
Share on other sites

Osobiście korzystałem z DaVinci Shop zakupując dla siebie silniki z przekładniami oraz koła i nie mam do nich żadnych zastrzeżeń. Szybka realizacja i towar w 100% taki jak w opisie.

Co do robota - konstrukcja bardzo udana. Ciekawe kiedy mi uda się dojść do takiej wprawy ...

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.