Skocz do zawartości

[Dla początkujących] Światłolub. Jak zrobić robota? - Od żółtodzioba do pierwszego robota


Nawyk

Pomocna odpowiedź

Czy takie silniczki mogą być? Mają większe napięcie, bo 6V, ale mieszczą się w max. prądzie - 210mA.

Nazwa aukcji: SILNIK Z PRZEKŁADNIĄ HL149 / 6V 10:1 315prm

Link do aukcji: http://allegro.pl/silnik-z-przekladnia-hl149-6v-10-1-315prm-i1887559447.html

Nick sprzedającego: goldtech

P.S.

Przez przypadek napisałem kiedyś taki post w temacie :"Różnice pomiedzy układami L293D i L293DNE". Kolega w tamtym temacie powiedział, że będę mieć problemy z bezwładnością. Znaczy, że będzie niestabilny przez zbyt dużą prędkość?

Link do komentarza
Share on other sites

Właśnie skończyłem próbę robienia płytki po raz drugi. kupiłem nowe części i.. tym razem udało się!! Wszystko działa, jak trzeba! 🙂 Teraz tylko prosiłbym o odpowiedź na moje pytanie wyżej.

Chyba pójdę spać...

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Grager na pewno nie masz w pobliżu jakiegoś sklepu z akcesoriami metalowymi? Te silniki można montować na różne sposoby, ale chyba najlepszym są do tego (dedykowane) mocowania. Zawsze można zrobić z laminatu, ale trwałość tego i to przy sporo ważących silnikach nie byłaby wystarczająca. Wszystko zależy od ciebie i twojej pomysłowości 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Bobby, mój wcześniejszy link gdzieś 10 postów temu.

bartek1333, gdzie tam są jakieś

piotreks-89, laminat? Nie posiadam na razie płytek.

Te silniki mają być tylko i wyłącznie do tego jednego robota. Nie będę ich później demontować.

Link do komentarza
Share on other sites

bartek1333, gdzie tam są jakieś

Spójrz na pierwsze zdjęcie zaraz po rysunku wymiarowym (czy jak to się nazywa) na tej aukcji:

http://allegro.pl/silnik-z-przekladnia-hl149-6v-10-1-315prm-i1941888310.html SILNIK Z PRZEKŁADNIĄ HL149 / 6V 10:1 315prm sprzedający goldtech

Są to te 2 pozłacane otwory obok wału.

Link do komentarza
Share on other sites

Silniczki już doszły. Próbowałem przykleić je do kół za pomocą hotglue. Niestety prawie nr trzymało i jestem w punkcie wyjścia. Znacie jakieś inne sposoby na przyczepienie kół do wałów(nie mam orczyków).

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.