Skocz do zawartości

[worklog] Haker 3


Pomocna odpowiedź

Już Ci się Hake2 znudził?

Nawet nie to że się znudził, ale to, że nie za bardzo spełnił moje oczekiwania (głównie napęd), a poza tym mam tyle nowych pomysłów, że szkoda je trzymać na później. 😉

Do przetwornicy na pewno będzie przełącznik 😉

Link do komentarza
Share on other sites

klonyyy

• Zamierzasz mieć tak odkryte koła? Pierwsze lepsze uderzenie i oponom powiesz pa.

• Płytka jest kwadratowa nie mam pojęcia jak chcesz ją zmieścić razem z silnikami. Jak będzie u góry to robot który wjedzie na twoją konstrukcję skosi Ci połowę elementów.

• Radzę Ci naszkicować robota w programie Google SketchUp, bardzo ale to bardzo przyjemny i łatwy program a co najważniejsze darmowy.

Link do komentarza
Share on other sites

Sen, a cóż to za herezje z tym sketchupem wypisujesz 😋 klonyyy przecież używa jakiegoś uczciwego cada (inventor/solid), a ty mu proponujesz przesiadkę na półśrodek (sketchup) 🙂 Jednak fakt faktem, że ten model jest strasznie niedokładny, poglądowy wręcz.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

klonyyy, co do łączenia to spróbuj jeden bok pługu bocznego uciąć pod takim kątem jaki masz między przednim pługiem a ziemią, a boki przedniego pługu ściąć pod takim kątem jaki masz miedzy bocznym pługiem a ziemią (troche zawile to wytłumaczyłem 🙂 ).Zobacz na minisumo "Shine" Konaru, tam też przód i boki są pod kątem.

Link do komentarza
Share on other sites

Bobby Właśnie mi o to chodziło żeby nabrał wprawy w podobnym lecz łatwiejszym programie bo jak widać niezbyt koledze wychodzi jego zamiar a w SketchUpie dałby sobie radę : ).

Link do komentarza
Share on other sites

Ale ja nie mówiłem, że jest to skończony projekt, ja tylko chciałem się zapytać łączenei tych dwóch ścianek, jeszcze wszystko dopracuję. Tak, jest to solid.

Płytka jest kwadratowa nie mam pojęcia jak chcesz ją zmieścić razem z silnikami. Jak będzie u góry to robot który wjedzie na twoją konstrukcję skosi Ci połowę elementów.

Nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi, płytka będzie na dole, i nawet od spodu będzie osłonięta, a przecież silniki ładnie się na tyle mieszczą ( jeszcze nie uwzhlędniłęm mocowań, ale to jest dopiero pierwsze pcb do tego robota.

[ Dodano: 04-06-2013, 12:30 ]

Kurcze co jakiś czas wyskakuje mi taki błąd :

Wiecie o co chodzi i jak to naprawić ?

klonyyy, co do łączenia to spróbuj jeden bok pługu bocznego uciąć pod takim kątem jaki masz między przednim pługiem a ziemią, a boki przedniego pługu ściąć pod takim kątem jaki masz miedzy bocznym pługiem a ziemią (troche zawile to wytłumaczyłem ).Zobacz na minisumo "Shine" Konaru, tam też przód i boki są pod kątem.

niestety nic z tego nie wyszło...

Link do komentarza
Share on other sites

klonyyy, miałem taki błąd przy solidzie V19, który leżał sobie na dysku i przetrwał format i zmianę systemu - na początku problemów nie było, a po reinstalacji windowsa się pojawiły. Myślę, że może to też być spowodowane złymi ustawieniami w opcjach wyświetlania (tam gdzie wybierasz czy chcesz directx, procek itp).

Link do komentarza
Share on other sites

- Zastosuj LiPo 3S - teraz 90% minisumo na nich jeździ, przy 2S robot jest zbyt powolny.

- Z czego będzie obudowa ?

- Zobacz z czego mają zrobione pługi czołowe konstrukcje (Dosyć łatwo dostępne)

- VNH3SP30 to lekka przesada, poza tym łatwo upalić na nich pololki. L298P powinien być ok

- Polecam zastosować komparator - kosztuje grosze a przyśpiesza pracę układu i twoją pracę też 😉

- Nie rozumiem dlaczego atmegę masz w SMD a reszta THT

- Pamiętaj o środku ciężkości - czym niżej tym trudniej podjechać pod robota, a u ciebie jest ona mocno z tyłu robota

- Jeżeli chcesz użyć przetwornicy to pamiętaj, że musi być zaprojektowana ściśle wg. DS`a (ułożenie elementów, wartości podzespołów (wzory) )

- Bez PWM ani rusz zwłaszcza na 3S , 2,5 m/s to całkiem sporo 😉

- Mocowania do pololu - odradzam stanowczo plastikowe

Link do komentarza
Share on other sites

ps19, sam zastanawiałem się czy do mojego minisumo nie użyć Li-Pol 3S ale w opisie silników Pololu jest napisane, że można je zasilić napięciem 3-9V. Czy 11V nie uszkodzi silników?

Link do komentarza
Share on other sites

Silnik szybciej się zużyje (Nie zauważyłem znacznej różnicy), ale teraz wszyscy jeżdżą na 3S - robot jeździ dużo szybciej. Na 2S robot strasznie się wlecze w porównaniu do 3S 🙂

Na 2S jest już trudno cokolwiek osiągnąć 😉

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.