Skocz do zawartości

[worklog] Haker 3


Pomocna odpowiedź

Dzięki za wskazówki :

1 li pola zmienię na 3s

2 obudowa to raczej nierdzewka, może gdzieś ją dorwę

4 tutaj mam już pewną koncepcję, ale nie będę jej ujawniał

5 komparator dodałem

6 nie wiem o co chodzi tylko czujniki i goldpiny są w tht

8 tak z przetwornicą trzymałem się instrukcji, że cewka i kondensatorki muszą być blisko niej, reszta chyba nie jest już taka ważna.

9 będzie pwm

10 mocowania już wymyśliłem

Link do komentarza
Share on other sites

Tak St1s10- wszystko jest w schemacie na 1 str. a co do elementów to wiem że wartości są ważne (póki co na schemacie ich nie ma ) chodzilo mi ,że położenie np rezystorów już nie jest takie ważne jak kondensatorów i cewki.

EDIT:

Chciałem się tylko zapytać, czy watro w takim robocie dawać ruchomy pług ? Mam na myśli ruchomy góra--dół ?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ale po co? Biorąc ~10 sek. na rundę i 3 rundy na walkę to możemy stoczyc spokojnie 8 walk. Trzeba by jeszcze wziąć pod uwagę to że nie będziemy przez całą walkę pobierać 4A prądu wiec możemy odbyc16 walk. Przed finałami ładujemy do pełna + ewentualnie drugi na zmianę.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja w swoim robocie stosowałem 2s 350mAh i wystarczał na całe eliminacje. Trzeba jednak przewidzieć, że roboty się zewrą i nie nastąpi przerwanie walki.

10s na rundę jest jak najbardziej realne, 3-4 s walki i 5s łapania robota.

Link do komentarza
Share on other sites

Chyba wezmę jakąś 500 albo 610 od rhino, dzięki za odpowiedzi 😉

Edit:

Mam takie pytanko, bo doszła paczka z Electroparku, jak mam rozpoznać gdzie przetwornica St1s10 ma odnogę 1 a gdzie 8 ? I jeszcze czy muszę dawać koniecznie ceramika zamiast elektrolita na wyjściu (C3-22uF) ?

Link do komentarza
Share on other sites

Na jednym z boków obudowy powinieneś mieć ścięcie, które służy właśnie do "rozszyfrowania numeracji nóżek".

Co do kondensatora, to ja dawałem elektrolita i działało. Z kolei gdy dałem ostatnio tantala, to przetwornice zaczęły się dymić, ale nie wiem czy to wina tego kondensatora, bo to były dwa różne układy.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

jak mam rozpoznać gdzie przetwornica St1s10 ma odnogę 1 a gdzie 8 ?

Jak patrzysz od boku to obudowa jest z jednej strony "ścięta" zajrzyj do dokumentacji strona 21.

I jeszcze czy muszę dawać koniecznie ceramika zamiast elektrolita na wyjściu (C3-22uF) ?

Elektrolity są ponoć za wolne...

EDIT:

Grabki mnie wyprzedził 😋

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki chłopaki 😉 A z tym elektrolitem to się pomyliłem chodziło mi o tantala :/

[ Dodano: 07-08-2013, 17:44 ]

Edit:

Przetworniczka działa !!! Ale się bałem że wybuchnie mi w twarz 😉 Teraz pora na resztę elementów 😉

Edit 2 :

Czy jak chcąc zaprogramować procka dam na wyjście przetwornicy 5v to pójdzie z dymem, czy wszystko będzie ok i nie muszę robić przełącznika ?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.