Koniec roku jest dobrym momentem do składania obietnic na nadchodzące nowe 12 miesięcy. Na to przyjdzie jednak jeszcze czas. Najpierw zajmijmy się małym podsumowaniem!
W ciągu roku na Forbocie opublikowane zostały setki wpisów. Koniecznie sprawdźcie TOP 10 najchętniej czytanych artykułów w 2015 roku!
Podczas tworzenia poniższego zestawienia pod uwagę wzięte zostały wszystkie artykuły, również te opublikowane w latach wcześniejszych. Liczyła się ilość odsłon każdego tekstu w tym roku. Sprawdźcie, czy czytaliście już wszystkie najpopularniejsze artykuły!
Wpis ten jest początkiem serii krótkich artykułów opisujących witryny Internetowe, które warto poznać. W większości będą to zagraniczne blogi osób zajmujące się konstruowaniem robotów lub tematyką powiązaną. W tym odcinku przybliżę Wam serwis, na którym spędziłem długie godziny niedowierzając, że tak dopracowane konstrukcje są budowane w domu. Czytaj całość »
W niniejszej serii artykułów mam zamiar zająć się filtrami Kalmana. Zacznę od niezbędnej dawki teorii, by przejść do przykładów praktycznych. Najpierw na podstawie rzeczywistych danych pomiarowych z czujnika zaprojektujemy filtr w Matlabie, a potem przeniesiemy implementację na mikrokontroler STM32. Czytaj całość »
W naszym katalogu znajdziecie opisy ponad 290robotów zbudowanych przez czytelników Forbota. Nie łatwo zapoznać się ze wszystkim artykułami. W związku z tym przygotowałem podsumowanie 10 najciekawszych konstrukcji z kategorii “inne”. Czytaj całość »
Nie wiesz jak zacząć budowę pierwszego robota? Zacznij od naszego kursu składania światłoluba. Jest to najprostszy robot, którego zadaniem jest podążanie w stronę źródła najsilniejszego światła. W praktyce zbudujesz pojazd, którym będziesz mógł sterować za pomoc latarki! Czytaj całość »
Coraz częściej słyszymy o IoT, czyli Internecie Rzeczy. Jednak, czy każdy zdaje sobie sprawę, co kryje się pod tym zwrotem? W artykule opisałem część moich spostrzeżeń, na które zwróciłem uwagę podczas testów jednej z najpopularniejszych platform dedykowanych IoT! Czytaj całość »
Interesujesz się elektroniką, programowaniem lub robotyką? Nie wiesz, w których książkach szukać wartościowych informacji? Sprawdź listę 10 książek najpopularniejszych wśród czytelników Forbota. Czytaj całość »
Jednym z częstych problemów początkujących robotyków jest pisanie programów. Bardzo szybko można nauczyć się podstaw programowania, natomiast pomija się wtedy takie aspekty jak korzystanie z not katalogowych, czy budowa i sposób działania mikrokontrolera. Czytaj całość »
Druk 3D staje się coraz popularniejszy zarówno w technice, jak i w życiu codziennym. Drukarki są dostępne praktycznie dla każdego, a ich koszt powoli przestaje przerażać. Wizyta na MakerFair Rome ’14 (relacja) sprawiła, że postanowiłem nareszcie zacząć przygodę z drukiem 3D. O moich poczynaniach, sukcesach i porażkach przeczytacie w nowym cyklu. Czytaj całość »
Zastanawialiście się jak działa czujnik odległości firmy Sharp? Bawiliście się konsolą XBOX 360 z Kinect-em? Marzył wam się własny skaner 3D? Jeśli któryś z tematów was interesuje, zachęcam do lektury niniejszego artykułu. Postaram się przedstawić zasadę działania laserowego czujnika i opiszę jak samemu go skonstruować. Czytaj całość »
Niniejszy artykuł jest poradnikiem dla kompletnie początkujących, którzy nie wiedzą w jaki sposób interpretować schematy ideowe. Najprościej mówiąc schemat to precyzyjny opis układu elektronicznego. W ten symboliczny, ale znormalizowany sposób opisane są połączenia pomiędzy elementami danego urządzenia. Czytaj całość »
Dołącz do 30 tysięcy osób, które otrzymują powiadomienia o nowych artykułach! Zapisz się, a otrzymasz PDF-y ze ściągami (m.in. na temat mocy, tranzystorów, diod i schematów) oraz listę inspirujących DIY na bazie Arduino i Raspberry Pi.
To nie koniec, sprawdź również
Przeczytaj powiązane artykuły oraz aktualnie popularne wpisy lub losuj inny artykuł »
Dołącz do 30 tysięcy osób, które otrzymują powiadomienia o nowych artykułach! Zapisz się, a otrzymasz PDF-y ze ściągami (m.in. na temat mocy, tranzystorów, diod i schematów) oraz listę inspirujących DIY z Arduino i RPi.
Trwa ładowanie komentarzy...