KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

10 najpopularniejszych artykułów w 2015 roku na Forbocie!

10 najpopularniejszych artykułów w 2015 roku na Forbocie!

Koniec roku jest dobrym momentem do składania obietnic na nadchodzące nowe 12 miesięcy. Na to przyjdzie jednak jeszcze czas. Najpierw zajmijmy się małym podsumowaniem!

W ciągu roku na Forbocie opublikowane zostały setki wpisów. Koniecznie sprawdźcie TOP 10 najchętniej czytanych artykułów w 2015 roku!

Podczas tworzenia poniższego zestawienia pod uwagę wzięte zostały wszystkie artykuły, również te opublikowane w latach wcześniejszych. Liczyła się ilość odsłon każdego tekstu w tym roku. Sprawdźcie, czy czytaliście już wszystkie najpopularniejsze artykuły!

10: Serwisy o robotyce i majsterkowaniu, które warto znać – #1

lazik_miniaturka

Wpis ten jest początkiem serii krótkich artykułów opisujących witryny Internetowe, które warto poznać. W większości będą to zagraniczne blogi osób zajmujące się konstruowaniem robotów lub tematyką powiązaną. W tym odcinku przybliżę Wam serwis, na którym spędziłem długie godziny niedowierzając, że tak dopracowane konstrukcje są budowane w domu. Czytaj całość »


9: Filtr Kalmana od teorii do praktyki – #1 – Matlab

kalman2

W niniejszej serii artykułów mam zamiar zająć się filtrami Kalmana. Zacznę od niezbędnej dawki teorii, by przejść do przykładów praktycznych. Najpierw na podstawie rzeczywistych danych pomiarowych z czujnika zaprojektujemy filtr w Matlabie, a potem przeniesiemy implementację na mikrokontroler STM32Czytaj całość »


8: 10 najciekawszych robotów z kategorii “Inne”

top10

W naszym katalogu znajdziecie opisy ponad 290robotów zbudowanych przez czytelników Forbota. Nie łatwo zapoznać się ze wszystkim artykułami. W związku z tym przygotowałem podsumowanie 10 najciekawszych konstrukcji z kategorii “inne”. Czytaj całość »


7: Jak zrobić robota? Od żółtodzioba do pierwszego światłoluba

swiatlolub_01

Nie wiesz jak zacząć budowę pierwszego robota? Zacznij od naszego kursu składania światłoluba. Jest to najprostszy robot, którego zadaniem jest podążanie w stronę źródła najsilniejszego światła. W praktyce zbudujesz pojazd, którym będziesz mógł sterować za pomoc latarki! Czytaj całość »


6: Intel Edison, czyli Internet Rzeczy dla każdego(?)

Edison_7

Coraz częściej słyszymy o IoT, czyli Internecie Rzeczy. Jednak, czy każdy zdaje sobie sprawę, co kryje się pod tym zwrotem? W artykule opisałem część moich spostrzeżeń, na które zwróciłem uwagę podczas testów jednej z najpopularniejszych platform dedykowanych IoT!  Czytaj całość »


5: 10 książek GW Helion o elektronice, które musisz przeczytać!

robot_ksiazki_ebooki

Interesujesz się elektroniką, programowaniem lub robotyką? Nie wiesz, w których książkach szukać wartościowych informacji? Sprawdź listę 10 książek najpopularniejszych wśród czytelników Forbota. Czytaj całość »


4: Mikrokontroler – wszystko o jego działaniu

wszystkoOuC_Ikona

Jednym z częstych problemów początkujących robotyków jest pisanie programów. Bardzo szybko można nauczyć się podstaw programowania, natomiast pomija się wtedy takie aspekty jak korzystanie z not katalogowych, czy budowa i sposób działania mikrokontrolera. Czytaj całość »


3: Kto chce zacząć przygodę z drukiem 3D?

realizacja-2

Druk 3D staje się coraz popularniejszy zarówno w technice, jak i w życiu codziennym. Drukarki są dostępne praktycznie dla każdego, a ich koszt powoli przestaje przerażać. Wizyta na MakerFair Rome ’14 (relacja) sprawiła, że postanowiłem nareszcie zacząć przygodę z drukiem 3D. O moich poczynaniach, sukcesach i porażkach przeczytacie w nowym cyklu. Czytaj całość »


2: Wszystko o budowie własnego dalmierza laserowego

laser

Zastanawialiście się jak działa czujnik odległości firmy Sharp? Bawiliście się konsolą XBOX 360 z Kinect-em?  Marzył wam się własny skaner 3D? Jeśli któryś z tematów was interesuje, zachęcam do lektury niniejszego artykułu. Postaram się przedstawić zasadę działania laserowego czujnika i opiszę jak samemu go skonstruować. Czytaj całość »


1: Czytaj schematy, jak doświadczony elektronik

artykul kurs schematow eagle

Niniejszy artykuł jest poradnikiem dla kompletnie początkujących, którzy nie wiedzą w jaki sposób interpretować schematy ideowe. Najprościej mówiąc schemat to precyzyjny  opis układu elektronicznego. W ten symboliczny, ale znormalizowany sposób opisane są połączenia pomiędzy elementami danego urządzenia. Czytaj całość »


Z powyższego zestawienia wykluczono kurs elektroniki, kurs Arduino, kurs STM32, kurs Edisona!

artykuly, druk 3d, matlab, programowanie, roboty

Trwa ładowanie komentarzy...