KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Cassie, czyli dwunożny robot-struś

Cassie, czyli dwunożny robot-struś

Grupa konstruktorów z Agility Robotics stworzyła dwunożnego robota Cassie, który może poruszać się za pomocą chodu dynamicznego.

Urządzenie przypomina strusia, ale nie miało ono z założenia naśladować żywego organizmu. Jego twórcy postawili na zwinność i efektywność.

Ich poprzednim dziełem był robot ATRIAS. Cassie opiera się na tym projekcie, posiada jednak wiele udoskonaleń i nowych funkcji.

Staw biodrowy ma więcej stopni swobody - trzy, tak jak w przypadku czowieka. Dzięki temu nogi mogą poruszać się do przodu, do tyłu, w bok oraz obracać się. Inna przewaga Cassie nad ATRIAS-em to umiejętność stania w miejscu bez konieczności bycia w ciągłym ruchu.

Urządzenie wykorzystuje chód dynamiczny, przypominający sposób poruszania się ludzi, który nadal jest stosunkowo rzadki wśród robotów.

Cassie świetnie utrzymuje równowagę, także na trawie i innych nierównych podłożach. Nie przewraca się nawet po popchnięciu. Potrafi również siadać i przykucać.

Agility Robotics stawia nie tylko na dalsze badania i eksperymenty, ale także na komercyjne wykorzystanie wynalazku. Jednym z najważniejszych zastosowań byłoby dostarczanie towarów bezpośrednio do domu klienta oraz udział akcjach ratunkowych.

W planach są już czujniki oraz ramiona, które pozwolą robotowi podnieść się po upadku.

Źródło: [1]

atrias, Cassie, kroczący, robot

Trwa ładowanie komentarzy...