KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Co nowego na forum? Przykładowe artykuły konkursowe #2

Co nowego na forum? Przykładowe artykuły konkursowe #2

W związku z niedawnym konkursem na naszym forum pojawiło się wiele ciekawych artykułów. Oto kolejne 10 przykładowych poradników, które napisali członkowie naszej społeczności!

Tym razem w zestawieniu coś dla fanów robotów, sztucznej inteligencji, termowizji oraz tych, którzy chcieliby legalnie sprzedawać swoje urządzenia.

Wszystkie poniższe artykuły zostały napisane przez osoby, które udzielają się na naszym forum. Teksty te biorą udział w konkursie na najlepszy artykuł o elektronice, który ogłoszony został w styczniu. Akcja, której partnerem jest PCBWay (popularny producent obwodów drukowanych), trwała do 15 marca.

Hexapod w V-REP. Import i konfiguracja modelu.

Hexapod w V-REP. Import i konfiguracja modelu.

W niniejszym artykule opisany został proces importu i konfiguracji własnego modelu robota kroczącego do programu symulacyjnego V-REP. Virtual Robot Evaluation Platform (V-REP) jest środowiskiem programistycznym służącym do... Czytaj dalej »


Inteligencja naturalna

Inteligencja naturalna

Mit o naszym poznawczym uniwersalizmie, o naszej gotowości odebrania i zrozumienia informacji całkowicie, przez jej pozaziemskość, nowej - trwa niewzruszony, chociaż, otrzymawszy posłanie z gwiazd, zrobiliśmy z nim nie więcej, niżby zrobił dzikus, który, ogrzawszy się u płomienia... Czytaj dalej »


Skonstruowałem sobie kalkulator, a co z CE?

Skonstruowałem sobie kalkulator, a co z CE?

Skonstruowałem sobie kalkulator, a co z CE?Problem przedstawiony w tytule jest często podnoszony przez amatorów elektroniki, którzy chcą i przede wszystkim potrafią skonstruować samodzielnie sprzęt elektroniczny... Czytaj dalej »


Regulator PID w praktyce: śmigło-zabawka

Regulator PID w praktyce: śmigło-zabawka

Regulator PID (proporcjonalno-całkująco-różniczkujący) jest jednym z podstawowych typów regulatorów. Znalazł swoje miejsce w niezliczonej liczbie układów regulacji. Implementacja i testowanie algorytmu sterowania na rzeczywistym obiekcie pozwoli na łatwiejsze... Czytaj dalej »


Prościej się nie da - Czym jest Felgo SDK?

Prościej się nie da - Czym jest Felgo SDK?

Stali czytelnicy forbot.pl z pewnością wiedzą już czym jest oraz do czego przysłużyć może się framework Qt do C++. Jednym z nieodłącznych elementów tego frameworka jest moduł Qt Quick oparty na języku Qml. Pozwala on na budowanie multi-platformowych aplikacji w bardzo prosty i... Czytaj dalej »


Przetworniki analogowo-cyfrowe i cyfrowo-analogowe.

Przetworniki analogowo-cyfrowe i cyfrowo-analogowe.

Ten artykuł jest wstępem teoretycznym do następnych, praktycznych już artykułów na temat przetworników. Tą serię artykułów, należy brać jako ciekawostkę, gdyż układy którymi się posługujemy (mikrokontrolery AVR, Arduino, ARM) posiadają w swojej budowie przetworniki ADC... Czytaj dalej »


Termowizja w warsztacie elektronika

Termowizja w warsztacie elektronika

Kamera termowizyjna to urządzenie do niedawna spotykane wyłącznie na filmach lub pokazach naukowych. Sam pamiętam jakie zainteresowanie wzbudzał taki sprzęt na Pikniku Naukowym Polskiego Radia, każdy zapewne kojarzy też sceny pościgów i sylwetki przemytników filmowanych z... Czytaj dalej »


Sposób na brak zasilania

Sposób na brak zasilania

W artykule zostanie przedstawiony sposób na optymalizację układów mikroprocesorowych pod względem wykorzystania zasilania. Celem jest przedstawienie prostych metod, które nie wymagają znacznych ingerencji w... Czytaj dalej »


Git dla samotnych

Git dla samotnych

Jeżeli słyszałeś już o Gicie, prawdopodobnie wiesz że jest doskonałym narzędziem w projektach nad którymi pracuje wiele osób. A co jeśli pracujesz sam? Czy w takim razie Git ma coś do zaoferowania?  Tak. Nie musisz nawet łączyć się z internetem żeby korzystać z jego dobrodziejstw... Czytaj dalej »


Jak zaprojektować własną płytkę drukowaną?

Jak zaprojektować własną płytkę drukowaną?

Ki-Cad to program, a właściwie zbiór programów służących do tworzenia schematów elektrycznych i obwodów drukowanych. Cechuje się dużą możliwością personalizacji interfejsu i posiada kompleksowy zestaw narzędzi pozwalający na... Czytaj dalej »Pierwszy etap konkursu został zakończony. Trwają prace komisji konkursowej, która nagrodzi autorów najlepszych artykułów. Równolegle trwa głosowanie czytelników, w którym każdy z Was może wskazać najciekawsze teksty. Na podstawie wyników ankiety przyznana zostanie później nagroda publiczności.

Co nowego na forum? Przykładowe artykuły konkursowe #1
Co nowego na forum? Przykładowe artykuły konkursowe #1

Trwa konkurs na artykuł o elektronice, w którym do wygrania są karty podarunkowe do Allegro o łącznej wartości 2300 zł.…... Czytaj dalej »

artykuły, forbot, konkurs

Trwa ładowanie komentarzy...