KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Co nowego na forum? Przykładowe artykuły konkursowe #1

Co nowego na forum? Przykładowe artykuły konkursowe #1

Trwa konkurs na artykuł o elektronice, w którym do wygrania są karty podarunkowe do Allegro o łącznej wartości 2300 zł. Oto 10 przykładowych tekstów, które do tej pory zgłoszono.

Konkurs cały czas trwa, swoje zgłoszenia można publikować jeszcze przez kilka dni. Sprawdź czy potrafisz napisać podobny artykuł i zgłoś się!

Wszystkie poniższe artykuły zostały napisane przez osoby, które udzielają się na naszym forum. Teksty te biorą udział w konkursie na najlepszy artykuł o elektronice, który ogłoszony został w styczniu. Akcja, której partnerem jest PCBWay (popularny producent obwodów drukowanych), trwa do 15 marca. Każdy może jeszcze opublikować artykuł i zawalczyć o karty podarunkowe Allegro (np. 1000 zł za 1. miejsce).

If This Then That (IFTTT) z ESP

If This Then That (IFTTT) z ESP

Próbowaliście kiedyś sprawić by wasz projekt DIY wysyłał wam e-mail lub powiadomienie w określonej sytuacji.  A może zastanawialiście się jak podłączyć asystenta głosowego do waszego projektu i sterować nim poleceniami głosowymi? Wydaje się to trudnym zadaniem... Czytaj dalej »


Sterowanie wyświetlaczem TFT

Sterowanie wyświetlaczem TFT

Wyświetlacze stosowane w urządzeniach elektronicznych przeszły ogromną ewolucję. Można ją łatwo prześledzić chociażby na przykładzie telefonów komórkowych. Pierwsze modele miały monochromatyczne, często tekstowe... Czytaj dalej »


Działanie monitorów kineskopowych

Działanie monitorów kineskopowych

Obecnie, gdzie się nie obejrzymy znajdziemy jakiś wyświetlacz. W mieście ogromne billboardy z wyświetlaczami LCD, w tramwajach starsze już wyświetlacze LED. Telewizory mają matryce OLED, smartfony, laptopy i monitory całą gamę różnych odmian matrycy LCD (IPS, VN, TN, VA, itd)... Czytaj dalej »


Kurs ESP8266 – omówienie, przygotowanie środowiska

Kurs ESP8266 – omówienie, przygotowanie środowiska

Po kursie Arduino chcesz nauczyć się czegoś jeszcze? Albo chcesz zrobić inteligenty dom? A może Arduino po prostu ci nie wystarcza - na to wszystko jest rozwiązanie! ESP8266 to wydajny i tani mikrokontroler. Znajdziemy go na wielu płytkach, od małego 01 na NodeMCU kończąc... Czytaj dalej »


Stacja pogodowa z użyciem czujnika BME680

Stacja pogodowa z użyciem czujnika BME680

Stacja pogodowa to jeden z najpopularniejszych projektów IoT, którym fani elektroniki zaczynają swoją przygodę z Raspberry Pi, sensorami, przesyłaniem danych oraz ich wizualizacją. W tym artykule przyjrzymy się monitorowaniu temperatury, wilgotności, ciśnienia barometrycznego... Czytaj dalej »


Protokół HTTP w IoT

Protokół HTTP w IoT

Protokół HTTP jest bardzo często uzywany w zastosowaniach IoT. Przede wszystkim decyduje tu prostota implementacji, dostępność bibliotek oraz możliwość współpracy z typowymi serwerami WWW bez konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania... Czytaj dalej »


MQTT do komunikacji Raspberry Pi z ESP32

MQTT do komunikacji Raspberry Pi z ESP32

MQTT jest popularnym, bo prostym w obsłudze protokołem komunikacji. Najłatwiej jest porównać to do systemu YouTube: są subskrybenci i nadawcy. Nadawca może mieć wielu subskrybentów ale też jedno urządzenie może... Czytaj dalej »


Czysty kod w praktyce

Czysty kod w praktyce

Jeśli sięgnąłeś po ten artykuł, to prawdopodobnie jesteś programistą, a co więcej, chcesz być lepszym programistą! To bardzo dobrze, ponieważ rynek IT potrzebuje lepszych programistów, a wytwarzanie czystego kodu według przyjętych standardów programowania jest zdecydowanym... Czytaj dalej »


Wielomateriałowy druk 3D

Wielomateriałowy druk 3D

Posiadając jedną z popularniejszych drukarek (Anet, Ender, Tronxy) dostajemy w pełni funkcjonalne narzędzie do mielenia plastikowej nitki na figurki, zabawki, części, czy obudowy - drukarka spełnia swoje zadanie. Co jednak, jeżeli chcemy wydrukować element składający się z... Czytaj dalej »


Wizualizacja na panelu operatorskim robota KAWASAKI

Wizualizacja na panelu operatorskim robota KAWASAKI

Dla każdego operatora obsługującego zrobotyzowany proces, praca staje się dużo bardziej komfortowa gdy robot wyposażony jest w przyjemny dla oka interfejs. W dzisiejszym artykule przybliżę nieco tworzenie prostej wizualizacji na robocie KAWASAKI. Niestety możliwości robota... Czytaj dalej »


Potrafisz napisać podobny (lub lepszy) artykuł?

Przypominamy, że artykuły można zgłaszać do 15 marca (włącznie). Zachęcam wszystkie osoby do udziału - warto sprawdzić się w roli autora poradników o elektronice lub programowaniu. Tematyka wpisów, które można zgłaszać do konkursu jest szeroka. Wszystkie informacje i regulamin konkursu znaleźć można na stronie konkursowej:

Konkurs na artykuł o elektronice – w puli nagród 2300 zł
Konkurs na artykuł o elektronice – w puli nagród 2300 zł

Napisz artykuł związany z elektroniką i zgłoś go do naszego konkursu, w którym do wygrania są karty podarunkowe Allegro o…... Czytaj dalej »

forbot, forum, konkurs

Trwa ładowanie komentarzy...