KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

GoPro Hero 4 Silver – nowość w moim warsztacie

GoPro Hero 4 Silver – nowość w moim warsztacie

Swego czasu pytałem na forum, którą z kamerek "sportowych" polecacie. Zależało mi na zakupie sprzętu, który pozwoli na kręcenie materiałów poklatkowych.

Budżet miałem ograniczonych, ostatecznie go znacznie zwiększyłem i poszukałem firmy, która byłaby zainteresowanie wsparciem Forbota.

Tak trafiłem do firmy sklepu MediaARENA, z którego pomocą stałem się szczęśliwym posiadaczem kamery GoPro Hero 4 Silver Editon! Dzięki niej na Forbocie pojawiać się będzie od teraz więcej materiałów wideo. Szczególnie w relacjach z zawodów robotów.

Mam nadzieję, że pierwsze materiały zaczną pojawiać się już w weekend, ponieważ mam zamiar przygotować dla Was relację z RobotChallenge 2015!

Zachęcam do zapozniania się z ofertę sklepu MediaARENA. Oprócz kamerek GoPro znajdziecie u nich maaasę sprzętu komputerowego!

Zachęcam do zapozniania się z ofertę sklepu MediaARENA.
Oprócz kamerek GoPro znajdziecie u nich maaasę sprzętu komputerowego!

Dlaczego wybór padła na wersję Silver?

Na tle innych modeli GoPro Hero 4 Silver Editon wyróżnia jedna, bardzo ważna rzecz. Dotykowy, kolorowy wyświetlacz, które do tej pory nie był standardowym wyposażeniem kamer GoPro.

GoPro_bok

Ekran jest dużym ułatwieniem, bez podglądu zdecydowanie trudniej byłoby wykadrować odpowiednie ujęcia. Zaletą tego dodatkowego wyświetlacza jest również dużo szybsza i łatwiejsza edycja wszelkich ustawień związanych z nagrywaniem materiałów. Kto przeklikiwał się przez wszystkie opcje GoPro korzystając tylko z przedniego, monochromatycznego wyświetlacza ten wie o czym mówię.

Co w zestawie?

Na desce nie pływam, ale w moje ręce trafiła kamerka w edycji dedykowanej dla serferów. Niesie to za sobą specjalne mocowania do deski. Oprócz tych mniej przydatnych dla mnie mocowań w komplecie znajdziemy:

  • Kamerę GoPro Silver Edition
  • Akumulator
  • Przezroczystą obudowę
  • 2x wymienne drzwiczki do obudowy (pozwalające na wykorzystanie ekranu dotykowego)
  • Kilka uchwytów

GoPro_akcesoria

Niestety GoPro do swoich kamer nie dodaje przejściówek pozwalających na przykręcanie ich do tradycyjnych statywów. Możemy to jednak naprawić małym kosztem kupując odpowiednie mocowanie np.: na Allegro.

Najważniejsze parametry

Kamery GoPro znane są z rejestrowania materiałów o bardzo wysokiej jakości obrazu. Możliwości jest ogrom. Ja zdecydowałem się na zakup tej kamery głównie ze względu na następujące opcje:

  1. Tworzenie materiałów poklatkowych - co ważne, kamera sama tworzy plik wideo, nie trzeba ręcznie, na komputerze składać setek zdjęć.
  2. Możliwość nagrywania 120fps w 720p - sporo osób przekonało się, jak ważne przy budowie robotów jest testowanie z użyciem materiałów slow-motion. Z GoPro oprócz spowolnionego tempa uzyskamy również obraz w bardzo dobre jakości
  3. Serie szybkich zdjęć - do 30 zdjęć na sekundę
  4. Szerokokątny obiektyw - bardzo fajna sprawa w warsztacie, bez problemu można objąć duże pole robocze
  5. Wbudowane WiFi - dzięki niemu z kamerą będziemy mogli połączyć się np.: przez specjalną aplikacje na telefonie

Pierwszy test

Przed kamerką GoPro dopiero pierwsze, prawdziwe testy. Ostatnio testowałem ją drukując logo serwisu Wykop, na którym Forbot od niedawna posiada oficjalny profil.

Podsumowując

Wierzę, że kamerka sprawdzi się w warsztacie bardzo dobrze. Do tej pory miałem okazję testować ją głównie w domu. Natomiast w najbliższy weekend będę mógł sprawdzić, jak GoPro radzi sobie na zawodach robotów.

Na koniec dziękuję jeszcze razem MediaARENA za pomoc przy zakupie kamerki i zachęcam do sprawdzenia ich oferty!

druk 3d, filmy, gopro, kamera, relacje, slowmotion, zawody

Trwa ładowanie komentarzy...