KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Lady Gaga i 300 dronów Shooting Star podczas SuperBowl!

Lady Gaga i 300 dronów Shooting Star podczas SuperBowl!

Wśród czytelników Forbota znajdziemy zapewne ogrom fanów twórczości Lady Gagi, którzy śledzą każdy jej występ... Jeśli jednak nie należycie do tego grona, to mogliście przeoczyć show, które było częścią Super Bowl.

W pokazie udział wzięło 300 dronów Intela, które utworzyły na niebie m.in. flagę USA.

Ponad rok temu pisałem o nowym rekordzie ustanowionym przez Intela. Za pomocą 100 dronów stworzono wtedy prawdziwy spektakl na niebie. Każde z urządzeń pełniło rolę latającego piksela, dzięki temu cały rój mógł zostać wykorzystany w roli dużego, podniebnego wyświetlacza.

Ustanowienie rekordu było dopiero początkiem. Projekt ten nie był jedynie pokazem możliwości. Intel zajął się tematem od strony biznesowej - tak powstały drony Shooting Star, które doskonale sprawdzają się podczas świetlnych pokazów.

Idealnym przykładem był pokaz podczas Super Bowl. Podczas występu Lady Gagi aż 300 dronów Intela stworzyło pokaz zsynchronizowany z muzyką. Po kilkunastu sekundach ten niecodzienny wyświetlacz uformował na niebie flagę USA.

Fragment z dronami można zobaczyć na filmie umieszczonym przez NFL na YouTube (od 25s). Drugim ciekawym momentem było utworzenie na niebie logo PEPSI oraz Intela:

Pokaz był możliwy dzięki wykorzystaniu dronów nowej generacji. Każda z konstrukcji waży jedynie 280g i może utrzymać się w powietrzu przez 20 minut. Minimalna bezpieczna odległość między poszczególnymi dronami to 1,5 m. Bezpieczny start i lądowanie tak dużej ilości "pikseli" możliwy jest dzięki specjalnym algorytmom, które planują i optymalizują trajektorię dronów w zależności od ich aktualnego stanu (poziom naładowania akumulatorów, sygnał GPS itd.)

300 dronów, to całkiem dużo, ale pamiętajmy, że odbyły się już testy roju składającego się z 500 "pikseli"! Więcej informacji na temat Shooting Star pokazano w poniższym materiale:

Źródła: [1], [2], [3]

drony, Intel, pokaz, Shooting Star

Trwa ładowanie komentarzy...