KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

PRACA: Poszukiwany autor wiadomości o Arduino/RPi

PRACA: Poszukiwany autor wiadomości o Arduino/RPi

Dołącz do grona osób publikujących artykuły na blogu Forbota. Poszukiwany autor (lub autorka), który zadba o odpowiednią dawkę informacji na temat inspirujących DIY z całego świata.

Praca zdalna, kilka godzin w tygodniu - piszesz kiedy i gdzie chcesz. Zadanie idealne dla fana nowych technologii oraz majsterkowania.

Kto jest poszukiwany?

Interesujesz się Arduino oraz Raspberry Pi i lubisz pisać? Szukamy właśnie Ciebie! Zadaniem nowego redaktora będzie publikowanie wiadomości na temat ciekawych DIY. Co ważne, tym razem nie chodzi o opisywanie własnych projektów - mowa o tworzeniu newsów na bazie oryginalnych konstrukcji, których autorami są majsterkowicze z całego świata.

Przykłady podobnych wpisów:

Nie ma konkretnego limitu co do długości tekstu lub liczby zdjęć. To normalne, że jeden tekst wyjdzie krótszy, a inny dłuższy - nie ma sensu sztucznie wydłużać wpisów. Poszukiwana jest osoba, która po prostu będzie wiedziała ile należy napisać, aby zainteresować czytelników projektem. Przesadnie długie teksty nie będą zaletą.

Skąd tematy i pomysły na wpisy?

Nie musisz się tym przejmować, będziesz otrzymywał gotowe tematy wraz z linkami do konkretnych źródeł. Czasami źródłem będzie dokładny opis w języku angielskim, z którego należy wybrać ciekawe informacje, a innym razem źródłem będzie krótki film z YouTube. Oczywiście tematy będziemy ustalać wspólnie - nie musisz podejmować każdego z nich, możesz też zaproponować coś zupełnie innego.

Zaznaczam, że nie chodzi o dosłowne tłumaczenie tekstów. Po prostu zapoznajesz się ze źródłem i własnymi słowami opisujesz projekt w taki sposób, aby mógł zainteresować innych fanów elektroniki. Nie trzeba mocno zagłębiać się w detale techniczne. Wystarczy ogólnie nakreślić sytuację i wspomnieć o tym, co wyróżnia ten projekt (np. jakieś ciekawe, oryginalne rozwiązanie).

Jakie są warunki współpracy?

Zadanie ma charakter pracy dodatkowej - idealne zajęcie dla uczniów, studentów lub osób, które po godzinach chciałyby wykazać się w roli autora ciekawych publikacji. Nowa osoba będzie miała za zadanie pisać od 3 do 6 wpisów tygodniowo.

Zatrudnienie na umowę o dzieło, zlecenie lub B2B. Wynagrodzenie zależy tylko i wyłącznie od tego jak będą "wyglądały" newsy. Im mniej pracy trzeba poświęcić na redakcję, poprawki i formatowanie dostarczonego przez Ciebie tekstu tym wyższa stawka. Wynagrodzenie negocjowane indywidualnie, aby nie marnować czasu żadnej ze stron podaję wstępne widełki od 20 zł do 50 zł netto za wpis. Konkretna stawka ustalana jest przed rozpoczęciem pracy (nie wyceniamy każdego newsa osobno).

Jak się zgłosić?

Miło będzie jeśli pochwalisz się informacjami na swój temat, ale CV i list motywacyjny będą zbędne. W celu zgłoszenia się do pracy należy przysłać napisanego przez siebie newsa na podstawie jednego z podanych niżej źródeł.

Wybierz jeden z poniższych tematów i przygotuj newsa:

Podkreślam jednak, że niezależnie od długości źródła news powinien być stosunkowo krótki, nie należy również wklejać w nim listy komponentów, kodu programu, ani tworzyć z tego instrukcji budowy. Nie wiesz co powinno znaleźć się w takim newsie? Sprawdź przykładowe publikacje, które są podane na początku tego ogłoszenia. W przesłanym pliku wstaw również odpowiednie grafiki ilustrujące DIY.

Prześlij swoje zgłoszenie

W przypadku pytań ogólnych, zachęcam do zadawania ich w komentarzach do tego wpisu. Prywatne pytania można kierować przez formularz kontaktowy. Osoby zainteresowane pisaniem na inne tematy mogą skorzystać z tego formularza.

diy, forbot, newsy, praca

Trwa ładowanie komentarzy...