KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Wózek inwalidzki nowej generacji – Model A firmy Whill

Wózek inwalidzki nowej generacji – Model A firmy Whill

Japonia słynie z wielu egzotycznych pomysłów i wynalazków. Niektóre z nich są udane, inne nieco mniej. Gdzie plasuje się wózek firmy Whill?

Model A, nazywany przez twórców urządzeniem osobistej mobilności, powinien niedługo trafić do sprzedaży w Japonii i Stanach Zjednoczonych za cenę ok. 9500 dolarów amerykańskich.

Firma przewiduje, że zapotrzebowanie na wózki inwalidzkie będzie rosnąć w szybkim tempie. Potencjalni klienci będą szukać lepszych (i atrakcyjniej wyglądających) rozwiązań.

Satoshi Sugie, współzałożyciel i prezes firmy mówi, że na pomysł założenia firmy wpadł po poznaniu niepełnosprawnego, który nie był w stanie robić zakupów ze względu na sposób, w jaki ludzie na niego patrzyli. Tradycyjny wózek sprawia, że jego użytkownicy wyglądają na słabych i bezradnych. Produkty firmy Whill mają temu przeczyć.model_a_2

Jedną z najważniejszych innowacji są przednie kółka - na obręczach umieszczono dwanaście małych gumowych opon będących w stanie obracać się niezależnie od siebie. Model A jest również wyposażony w napęd na cztery koła. Akumulator umożliwia wózkowi zasięg do 20 kilometrów. Oprócz tradycyjnej metody sterownia (joystick), wózkiem można sterować za pomocą telefonu.

Czy wózek firmy Whill będzie dobrym produktem? Rory A. Cooper, profesor z Department of Rehabilitation Science and Technology (Wydział Technologii i Nauk Rehabilitacyjnych) na University of Pittsburgh uważa, że technologie zawarte w Modelu A nie są innowacyjne. Jak tłumaczy, wielukierunkowe kółka stosowane są w wózkach inwalidzkich od 30 lat, a napęd na cztery koła od 15 lat.

Skąd więc taki optymizm w firmy Whill? Czy odświeżony wygląd okaże się kluczowy podczas sprzedaży wózków dla osób niepełnosprawnych?

Źródło: [1]

japonia, Model A, Whill, wózek

Trwa ładowanie komentarzy...