KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Wrocław: zbliżają się kolejne zawody robotów i modeli RC!

Wrocław: zbliżają się kolejne zawody robotów i modeli RC!

RoboDrift to zawody robotów mobilnych i modeli RC, które organizowane są co roku na terenach Politechniki Wrocławskiej. Najbliższa edycja tego wydarzenie odbędzie się już 18 maja!

W tym roku organizatorzy przewidzieli zmagania aż w 9 konkurencjach. Udział w wydarzeniu oraz wstęp dla widzów jest darmowy.

Zawody RoboDrift 2019

Już niedługo, bo 18 maja 2019 roku, odbędą się zawody robotów mobilnych i modeli RC - RoboDrift. Jest to coroczne wydarzenie organizowane przez Koło Naukowe Mechatroniki i Robotyki „Synergia” Politechniki Wrocławskiej oraz Stowarzyszenie Progresja. Udział w zawodach oraz wstęp dla widzów są darmowe, ale zawodnicy muszą się wcześniej zarejestrować (najpóźniej w dniu zawodów).

W tym roku rozegrane zostaną zmagania w 9 konkurencjach:

  • Autonomus - dla robotów autonomicznych,
  • Autonomus: MCMbot - dla robotów autonomicznych z kamerami,
  • Freestyle - całkowita dowolność,
  • Off-road,
  • Off-road: Rescue,
  • Power-challenge,
  • Robodrift,
  • Robodrift-RC - dla wszystkich robotów/samochodów RC,
  • Tug-of-War.

Pojazdy startujące w konkursie muszą zostać wykonane własnoręcznie - wyjątkiem jest konkurencja Robodrift-RC, gdzie dopuszczalne są nawet gotowe pojazdy (prosto ze sklepu). Zależnie od kategorii, roboty będą rywalizować na dwóch rodzajach torów: Off-road (jest to jedyne wydarzenie z torem tego typu w Polsce) oraz Time Attack.

Organizatorzy zachęcają wszystkich do udziału w konkurencji Freestyle, gdzie panuje pełna dowolność w kwestii typu zgłaszanych pojazdów. Roboty będą oceniane przez Jury, które oceni m.in. konstrukcję mechaniczną, elektronikę, złożoność algorytmów oraz innowacyjność i ogólną estetykę. Dla zwycięzców w tej kategorii przewidziano specjalną nagrodę. 

Celem zawodów nie są tylko zawzięte i emocjonujące wyścigi - ważne jest również ogólne promowanie robotyki mobilnej i zainteresowanie nią wszystkich widzów. Wizyta na RoboDrift będzie więc świetną okazją do rozpoczęcia przygody z majsterkowaniem i budową robotów - takie zawody to możliwość poznania interesujących osób, szansa na wymianę doświadczeń i nawiązanie ciekawej współpracy.

RoboDrift 2019 - kiedy i gdzie?

W tym roku zawodnicy będą rywalizować na 6. poziomie parkingu Politechniki Wrocławskiej (budynek C-18 przy ulicy Hoene-Wrońskiego 18). Zawodnicy proszeni są o przybycie na miejsce wydarzenia około godziny 10 i zgłoszenie się do specjalnie wyznaczonych punktów rejestracji (w celu odebrania pakietów startowych). Rozpoczęcie zawodów planowane jest na godzinę 11:30.

Po wszystkich konkurencjach odbędzie się dodatkowa runda przeciągania liny przez roboty oraz inne, równie ciekawe rywalizacje. Harmonogram wydarzenia, regulamin oraz dane kontaktowe dostępne są na oficjalnej stronie RoboDrift 2019, więcej informacji znaleźć można również na Facebooku.

roboty, wrocław, zawody

Trwa ładowanie komentarzy...