Skocz do zawartości

[Mechanika] Serwa modelarskie w robotyce amatorskiej - Kompendium


Nawyk

Pomocna odpowiedź

A może to też wynikać z produktu, nikt nie będzie gwarantował idealnej powtarzalności, tym bardziej w sytuacji gdy głównym kryterium jest cena. Trzeba się z tym liczyć, że parametry mogą lekko odbiegać od siebie w przypadku 2 identycznych tanich serw, nie bez powodu można kupić tańsze i droższe.

Link do komentarza
Share on other sites

Dzisiaj jeszcze raz wyciągnąłem każdy wałek, zębatkę i nasmarowałem ale ten sam efekt. Przy początkowych testach, serwa zasilałem baterią od se k510i ( niecałe 4V ) :->. Luko pewnie masz rację. Nie ukrywam, że było to chyba jedno z najtańszych mikroserw na allegro (jak nie najtańsze), więc nie mogę mieć pretensji do działania. Trochę naciąłem się na cenę, ale następnym razem wiem jakie serwa omijać 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

witam wszystkich

mam mały problem nie z serwem ale podobny

chce podłączyć do atmegi 3f regulator do silnika bezszczotkowego i sterować nim (bascom) przez config servo ale regulator ma układ BEC (zasilanie odbiornika z regulatora ) kabel sygnałowy zostawię bezpośrednio a na zasilaniu regulatora dam diody prostownicze tak żeby prąd nie popłyną z regulatora do procka to zabezpieczy mi procesor ?

Link do komentarza
Share on other sites

Po pierwsze układ ten nazywa się BEC (Battery Elimination Circuit). Wystarczy, że podepniesz linię sygnałową i masę, zasilania nie podpinaj.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam!

Planuje kupno serw do pewnego projektu. I mam pytanie co do sposobu sterowania. Jeżeli sygnał zaniknie to serwo zatrzyma się w danej pozycji i nie będzie stawiać oporu. Jaki musi być sygnał, aby stawiało opór przy danym wychyleniu? Czy może to być to na przemian sygnał 1ms - 2ms??

Link do komentarza
Share on other sites

Sygnałem zadajesz pewne położenie serwu, do którego będzie dążyć. Jak nie ma sygnału, to nie ma do czego dążyć, także oporu również nie będzie stawiać.

Link do komentarza
Share on other sites

Sygnał sterujący składa się z impulsów prostokątnych powtarzanych co 20-25ms. Czas trwania jednego impulsu wynosi od 1-2ms, przy czym orczyk znajduje się w pozycji neutralnej ("na środku") przy impulsie trwającym ok. 1,5ms. 2ms odpowiadają więc za maksymalne wychylenie np. w prawo, 1ms odpowiada za maksymalne wychylenie w lewo. Impuls musi się powtarzać co 20-25ms, gdyż jeśli zaniknie, serwo przestanie stawiać opór w celu utrzymania aktualnej pozycji (nie będzie miało punktu odniesienia).

Jak dasz na zmianę 1ms i 2ms to będzie chciało latać od prawa do lewa. Inna sprawa że nie zdąży 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Nie programuje w bascomie tylko w C. Jak to wygląda w C? Można tam zadać kąt?

Jak dasz na zmianę 1ms i 2ms to będzie chciało latać od prawa do lewa. Inna sprawa że nie zdąży : 😋

No właśnie nie zdąży, ponieważ będzie starało się wychylać raz w jedną, raz w drugą stronę przez 0,02 s, więc wychylenie powinno być znikome. Jak to jest w praktyce??

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.