Skocz do zawartości

Google SkechUp


tom_res

Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Mój brat kombinował obudowę i strasznie narzekał na Sketchup.

Ale używał go pierwszy raz, więc jego opinia może być niewłaściwa.

2307021400_1296200948_thumb.jpg

__________

Komentarz dodany przez: Treker

Link do komentarza
Share on other sites

Może jeszcze dopowiem.

Sketchup to program do grafiki 3D, nie CAD/CAM, co oczywiście nie znaczy, że się nie nadaje. Sam jak zaczynałem swoją przygodę z modelowaniem/projektowaniem to właśnie od 3ds Maxa, czyli programu do 3D.

Co do samego projektowania, to wg mnie w obu środowiskach zasada działania jest taka sama, Na przykład i tu i tu elementy obrotowe uzyskuje się przez obrót wieloboku o 360st. Większe różnice są dalej. W programach 3D utworzony obiekt czy scenę trzeba wyrenderować - wchodzi raytracing i inne elementy typowo grafiki 3D. CAD ma za to więcej opcji i funkcji przydatnych inżynierom

Link do komentarza
Share on other sites

GoogleSketchUp moim osobistym zdaniem jest bardzo fajnym programem, jeśli ktoś nie chce się zagłębiać w różne warstwy,właściwości obiektow etc., tylko przy możliwie krótkim czasie poznawania obsługi programu mieć relatywnie spore możliwości. Dotychczas wykonywałem w nim wizualizację gniazda obróbczego a później projektowałem robota minisumo. Przy tym drugim jedyne co mnie ograniczyło i momentami byłem niepocieszony to osiągalna precyzja 1 mm. Wg mnie naprawdę bardzo dużym plusem jest prostota jego obsługi, spore możliwości i różne funkcje (od choćby tworzenie animacji bezpośrednio do formatu *.avi) no i darmowość.

Polecam w razie czego myszke, bo z touchpadem zabawa jest niezwykle uciążliwa.

Link do komentarza
Share on other sites

Myślę że wszystko co wyżej wymieniłeś da się zrobić w Inventorze, który jest również bardzo intuicyjny, tyle że ze 100x większą dokładnością. Nie wyobrażam sobie projektować czegoś z dokładnością 1mm.

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli chodzi o render czy jakikolwiek export sceny, to obowiązuje jedna i najważniejsza zasada - bez kodeków.

Powinno się renderować w jak najbardziej bezstratnym formacie, a potem osobno poskładać w czymś do grafiki.

Link do komentarza
Share on other sites

Barto, tak z ciekawości, to Slayera projektowałeś w sketchupie? A co do dokładności - zawsze można sobie ustalić, że np robisz model 10, albo 100x większy - masz wtedy precyzję odpowiednio 0,1 albo 0,01mm. Chociaż dziwne mi się to wydaje, z tego co pamiętam to w sketchupie jest możliwość na początku wybrania dokładności chyba, 1mm to jakoś strasznie dużo.

KD93, z tym, że inventor jest ogólnodostępny i darmowy tylko dla studentów 😉

Link do komentarza
Share on other sites

KD93, z tym, że inventor jest ogólnodostępny i darmowy tylko dla studentów 😉

Tak, jasne, SE nie jest ogólnodostępny i darmowy a i tak masz legalną licencję 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Tak Slayera projektowałem w Sketchupie. Pomysł ze skalą jest bardzo prosty aczkolwiek uciążliwy z uwagi na czynnik ludzki i pomyłki. Poza tym uniemożliwia się kopiowanie komponentów pomiedzy projektami w momencie, kiedy któryś będzie wyskalowany normalnie 😋. Co do Inventora, chciałbym go poznać, ale jakoś się nie mogę przegryźć przez te googlowe dema/darmowe rejestracje etc. Jakby ktoś miał jakiś sprawdzony w miarę szybki namiar (ehkm, darmowy przede wszystkim) to byłbym wdzięczny.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.