Ta strona używa ciasteczek (plików cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem i akceptuję
30% rabatu »Setki ebooków o elektronice i programowaniu - kod: SANTAFORBOT. Sprawdź polecane bestsellery »

20 książek o elektronice, które warto przeczytać

Książki 02.01.2016 Damian (Treker)

Wydawnictwo Helion coraz częściej szykuje dla czytelników ciekawe promocje. Zdarza się, że czasu na podjęcie decyzji jest naprawdę mało – dlatego pomocna może być mała ściąga!

Większość z Was zainteresowana jest zapewne lekturą związaną z elektroniką i programowaniem. Dlatego przygotowałem listę 20 książek Helionu, które powinien znać każdy elektronik!

Lista sporządzona została na podstawie statystyk recenzji publikowanych na Forbocie oraz innych sygnałów, które do mnie docierały. Oczywiście dodałem również kilka propozycji od siebie. Jestem przekonany, że każdy znajdzie coś dla siebie!

TOP 20 polecanych książek wydawnictwa HELION

Lista została podzielona tematycznie na książki dotyczące Arduino, Raspberry Pi, elektroniki, programowania, robotyki oraz mikrokontrolerów. 

Kliknięcie okładki przeniesie Was na stronę wydawnictwa, gdzie znajdziecie
spis treści i fragment książki dostępny za darmo!

Książki o Arduino

Jeśli nasz darmowy kurs Arduino nie motywuje Was wystarczająco do nauki programowania, to zainteresujcie się poniższymi książkami. Będą dobrym wprowadzeniem w świat tej platformy. Majsterkowanie i samodzielna budowa urządzeń elektronicznych nigdy nie była prostsza!

Książki o Raspberry Pi

W zestawieniu oczywiście nie mogło zabraknąć książek o Raspberry Pi, czyli popularnej malince. Ten komputer wielkości karty kredytowej znajduje zastosowanie w robotyce oraz ogólnie pojętym majsterkowaniu. Co ważne, może również odpowiadać np. za domowy serwer multimediów.

Książki o programowaniu

Poniższe książki dedykowane są dla osób, które chcą podszkolić umiejętności programistyczne. Od porządnej dawki wiedzy na temat C++, przez ogólną algorytmikę i dbanie, aby kod był czysty, po stosunkową nowość – node.js, które wykorzystywane jest coraz częściej np. na Rasperry Pi.

Książki o elektronice

Nasz kurs elektroniki rozbudził w Was pasję majsterkowania? Sięgnijcie po jedną z poniższych książek. Każda z nich pozwoli na uporządkowanie zdobytej już wiedzy oraz dalsze eksperymenty z elektroniką w praktyce.

Książki o robotyce

Forbot w głównej mierze jest serwisem dla pasjonatów robotyki. Wybrałem więc również 3 książki o tej tematyce. Dwie pierwsze polecam szczególnie początkującym. Natomiast podczas lektury ostatniej pozycji nawet doświadczeni robotycy powinni znaleźć coś dla siebie

Książki o mikrokontrolerach

Jeśli nie chcecie korzystać z Arduino, to warto zainteresować się programowaniem układów AVR „bez nakładek” bezpośrednio w C. Tutaj uwagę warto zwrócić na poniższe dwie pozycje.

Powiadomienia o nowych, darmowych artykułach!

Komentarze

Jaro070

20:11, 02.01.2016

#1

Bardzo przydatna lista. Dzięki!

ZALO

22:37, 03.01.2016

#2

Z pozycji podanych w tym artykule na pewno skorzystam z książki o raspberry pi, jeśli miałbym dodać jakąś ciekawą książkę odnośnie AVR to na pewno dla początkujących zaproponowałbym książkę wydawnictwa ATNEL : Mikrokontrolery AVR, Język C, podstawy programowania.

Treker
Autor wpisu
Administrator

22:40, 03.01.2016

#3

ZALO, tak słusznie - ta książka jest również bardzo fajna. W tekście się nie pojawiła, ponieważ pisałem go z okazji promocji w eBookPoint, gdzie niestety nie jest ona dostępna :(

ZALO

22:43, 03.01.2016

#4

Wiem właśnie, ale tak przy okazji ją poleciłem. Jeśli chodzi o te propozycje w artykule to na pewno z nich skorzystam, mimo iż nie do końca lubię książki w postaci e-book.

robot123HIOT

23:27, 29.01.2016

#5

A seria książek ,,elektronika łatwiejsza niż przypuszczasz'' może być?

Treker
Autor wpisu
Administrator

0:12, 30.01.2016

#6

robot123HIOT, niestety nie miał styczność z tymi książkami, po drugie lista ta dotyczyła książek Helionu :)

luk

14:54, 26.03.2016

#7

"Niesamowite projekty" i "Gadżety szpiegowskie" tylko jako inspiracja. Nauka elektroniki przypadku tej serii polega na kupowaniu gotowych shieldów i składaniu wszystkiego w całość :)

Bardzo fajna jest "Elektronika - od praktyki do teorii". Nie wiem czemu zestawieniu nie znalazła się jej kolejna część. Szczerzę mogę polecić wszystkie książki z serii MAKE. Wszystkie mają podobną szatę graficzną :)

Treker
Autor wpisu
Administrator

15:17, 26.03.2016

#8

luk napisał/a:

Nie wiem czemu zestawieniu nie znalazła się jej kolejna część.

Założyłem, że jak ktoś trafi na pierwszą, to później będzie "z górki", a zestawienie miało być z założenia krótkie :)

luk

15:23, 26.03.2016

#9

Proponuję zrobić jakiś ranking TOP książek dotyczących elektroniki/robotyki/programowania :) Każdy z forumowiczów przysłałby powiedzmy po 3 pozycje :)

Treker
Autor wpisu
Administrator

15:35, 26.03.2016

#10

luk, mam gdzieś taki pomysł zapisany - związany nie tylko z książkami. Mam nadzieję, że uda się to uruchomić w jakimś sensownym czasie :)

Zobacz powyższe komentarze na forum

FORBOT Damian Szymański © 2006 - 2017 Zakaz kopiowania treści oraz grafik bez zgody autora. vPRsLH.