Logo FORBOT.pl - darmowe kursy elektroniki, Arduino, Raspberry Pi
Prowadniki kablowe dla robotów zaprojektowane do ruchów w trzech osiach

20 książek dla elektroników i programistów

20 książek dla elektroników i programistów

Wydawnictwo Helion coraz częściej szykuje dla czytelników ciekawe promocje. Zdarza się, że czasu na podjęcie decyzji jest naprawdę mało. Dlatego pomocna będzie ta ściąga!

Większość z Was zainteresowana jest zapewne książkami o elektronice oraz programowaniu. Oto lista 20 książek, które warto przeczytać!

Lista sporządzona została na podstawie statystyk naszych recenzji oraz informacji, które książki wybieraliście najchętniej w poprzednich promocjach (ostatnia aktualizacja styczeń 2018).

Książki o Arduino i Raspberry Pi

Wielu z Was po wykonaniu ćwiczeń z naszych darmowych kursów Arduino i Raspberry Pi szuka inspiracji do kolejnych projektów. Tutaj świetnie sprawdzą się książki, które opisują przykładowe urządzenia zbudowane na bazie tych platform.

Książka Helion: ardaud Książka Helion: apokal Książka Helion: ardupp Książka Helion: zrtosa Książka Helion: rpszge 

Książki o programowaniu

Poniższe książki dedykowane są dla osób, które chcą podszkolić umiejętności programistyczne. Od porządnej dawki wiedzy na temat C++, przez ogólną algorytmikę i dbanie, aby kod był czysty, po zyskujący na popularności Pythona.

Książka Helion: jcppkw Książka Helion: zaprcn Książka Helion: czykov Książka Helion: pytdk3

Książki o elektronice

Nasz kurs elektroniki rozbudził w Was pasję majsterkowania? Sięgnijcie po jedną z poniższych książek. Każda z nich pozwoli na uporządkowanie zdobytej już wiedzy oraz dalsze eksperymenty z elektroniką w praktyce.

Książka Helion: eleby3 Książka Helion: proeby Książka Helion: elekdk Książka Helion: prelek Książka Helion: 15nieb

Książki o robotyce

Nasz kurs budowy robotów rozbudził w Was chęć do tworzenia kolejnych robotów? Poniższe książki zawierają szereg ciekawych porad, które będą pomocne podczas nowych projektów!

Książka Helion: nicpro Książka Helion: budro3 Książka Helion: budros

Książki o mikrokontrolerach

Wciągnęliście się w Arduino i chcecie lepiej poznać mikrokontrolery AVR, na których bazuje ta platforma? Dzięki poniższym książkom pokonacie bariery stawiane konstruktorom przez Arduino. Lektura polecana jednak dla osób, które wiedzą "na co się piszą" - od Arduino do programowania AVR w C jest daleka droga. Na szczęście macie do dyspozycji odpowiednie pomoce!

Książka Helion: jcmikr Książka Helion: avrppr Książka Helion: jcmika


audiobooki, ebooki, eBookPoint, Helion, książki, promocja

Komentarze

20:11, 02.01.2016 #1

Bardzo przydatna lista. Dzięki!

22:37, 03.01.2016 #2

Z pozycji podanych w tym artykule na pewno skorzystam z książki o raspberry pi, jeśli miałbym dodać jakąś ciekawą książkę odnośnie AVR to na pewno dla początkujących zaproponowałbym książkę wydawnictwa ATNEL : Mikrokontrolery AVR, Język C, podstawy programowania.

AdministratorAutor wpisu
22:40, 03.01.2016 #3

ZALO, tak słusznie - ta książka jest również bardzo fajna. W tekście się nie pojawiła, ponieważ pisałem go z okazji promocji w eBookPoint, gdzie niestety nie jest ona dostępna :(

22:43, 03.01.2016 #4

Wiem właśnie, ale tak przy okazji ją poleciłem. Jeśli chodzi o te propozycje w artykule to na pewno z nich skorzystam, mimo iż nie do końca lubię książki w postaci e-book.

23:27, 29.01.2016 #5

A seria książek ,,elektronika łatwiejsza niż przypuszczasz'' może być?

AdministratorAutor wpisu
0:12, 30.01.2016 #6

robot123HIOT, niestety nie miał styczność z tymi książkami, po drugie lista ta dotyczyła książek Helionu :)

14:54, 26.03.2016 #7

"Niesamowite projekty" i "Gadżety szpiegowskie" tylko jako inspiracja. Nauka elektroniki przypadku tej serii polega na kupowaniu gotowych shieldów i składaniu wszystkiego w całość :)

Bardzo fajna jest "Elektronika - od praktyki do teorii". Nie wiem czemu zestawieniu nie znalazła się jej kolejna część. Szczerzę mogę polecić wszystkie książki z serii MAKE. Wszystkie mają podobną szatę graficzną :)

AdministratorAutor wpisu
15:17, 26.03.2016 #8

luk napisał/a:

Nie wiem czemu zestawieniu nie znalazła się jej kolejna część.

Założyłem, że jak ktoś trafi na pierwszą, to później będzie "z górki", a zestawienie miało być z założenia krótkie :)

15:23, 26.03.2016 #9

Proponuję zrobić jakiś ranking TOP książek dotyczących elektroniki/robotyki/programowania :) Każdy z forumowiczów przysłałby powiedzmy po 3 pozycje :)

AdministratorAutor wpisu
15:35, 26.03.2016 #10

luk, mam gdzieś taki pomysł zapisany - związany nie tylko z książkami. Mam nadzieję, że uda się to uruchomić w jakimś sensownym czasie :)

Zobacz powyższe komentarze na forum

Dodaj komentarz