KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Handle od Boston Dynamics – dwunożny robot na kołach

Handle od Boston Dynamics – dwunożny robot na kołach

Handle, czyli nowy wynalazek Boston Dynamics jest jeszcze bardziej zaskakujący niż Atlas. Firma właśnie zaprezentowała jego możliwości!

Humanoid z nogami zakończonych kołami łączy najlepsze cechy robotów kroczących i pojazdów!

Robot z łatwością zjeżdża nie tylko ze schodów, ale także ze zbocza pokrytego trawą i śniegiem. Potrafi przeskakiwać przez przeszkody i przejeżdżać po nich, pokonywać ostre zakręty i obracać się wokół własnej osi. Żadna z tych czynności nie powoduje nawet zachwiania równowagi.

Ogromną zaletą jest również adaptacja do różnych rodzajów otoczenia i podłoża. Robot może postawić na szybkość lub stabilność, w zależności od tego, która cecha przyda się w danej sytuacji. Handle jest zasilany elektrycznie, a napędzany zarówno elektrycznie, jak i hydraulicznie. Na jednym ładowaniu akumulatora pokonuje 24 km.

Wynalazcy ponownie zastosowali niektóre elementy, z których zbudowany był Atlas – korpus w niezmienionej formie, a także ramiona i komponenty zasilania. Rozwiązania dotyczące równowagi i dynamiki są oparte na wcześniejszych projektach Boston Dynamics – robotach dwunożnych oraz czteronożnych – ale nie są identyczne.

Praca nad robotem trwała pół roku, a pomysł na niego pojawił się dużo wcześniej. Użyteczność funkcji nie oznacza jednak, że niebawem pojawi się jego wersja komercyjna. Boston Dynamics nie ma na razie takich planów, a urządzenie ma służyć do celów badawczo-rozwojowych.

Źródło: [1]

atlas, boston, dynamic, Handle, robot

Trwa ładowanie komentarzy...