KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Ponad 4 lata współpracy z LH.pl – czy warto? Recenzja!

Ponad 4 lata współpracy z LH.pl – czy warto? Recenzja!

Za nami już ponad 4 lata na nowym serwerze! Jak widać problemy z działaniem serwisu ustały po nawiązaniu współpracy z LH.pl.

Pora na małe podsumowanie dotychczasowej współpracy, kilka ciekawostek technicznych oraz podziękowania dla zespołu LH.pl za pomoc!

Rosnąca popularność naszych kursów elektroniki sprawiła, że w 2015 roku serwer FORBOT-a był już na skraju wytrzymałości. Częste awarie i braki dostępu do strony zdarzały się praktycznie co kilka dni. Podczas szukania nowego serwera natrafiłem na usługi hostingowe LH.pl. Firma ta bardzo szybko zaoferowała swoją pomoc o czym informowałem w osobnym wpisie:

Hosting LH.pl – nowy partner technologiczny Forbota
Hosting LH.pl – nowy partner technologiczny Forbota

Pewnie część z Was doświadczyła problemów technicznych, które od kilku miesięcy pojawiały się na Forbocie. Nowe kursy elektroniki sprawiły,... Czytaj dalej »

LH.pl czy warto?

Za nami ponad 4 lata współpracy z LH.pl, pora więc na krótkie podsumowanie. Od lutego 2016 cały FORBOT działa na infrastrukturze udostępnionej przez LH.pl w ramach usługi CLOUD SERVER. W tym czasie bez żadnego problemu FORBOT odnotował ponad 25 milionów odsłon.

Ponad 25 milionów odsłon na serwerze LH.pl

Ponad 25 milionów odsłon na serwerze LH.pl

W międzyczasie praktycznie nie występowały problemy z działaniem serwisu. Dostępność strony wahała się miesięcznie w granicach 99,9-100%. Ewentualne drobne usterki miały związek jedynie ze starą wersją serwisu, która zwyczajnie nie była przygotowana na tak dużych ruch. Na szczęście problem ten całkowicie ustąpił po wdrożeniu nowej wersji bloga oraz forum.

LH.pl recenzja i najważniejsze statystyki

W ramach infrastruktury chmury LH.pl wykorzystujemy obecnie 4 rdzenie procesora (2,5 GHz) i 6 GB pamięci operacyjnej RAM. Na ten moment cały serwis zajmuje na dysku około 19 GB, a transfer danych generowany przez cały ruch na stronie wynosi około 700 GB miesięcznie.

Nasz dotychczasowy rekord padł w marcu 2019, gdy w ciągu jednego miesiąca FORBOT zanotował ponad milion odsłon - taki rekordowy miesiąc wygenerował 1 TB ruchu! Jeśli mowa już o rekordach to warto też wspomnieć o 24 czerwca 2019 roku. Tego dnia odbyła się premiera nowego Raspberry Pi 4 zainteresowanie tematem było ogromne - w mniej niż 24 godziny zanotowaliśmy aż 50 tysięcy odsłon.

Rekordowy miesiąc - marzec 2019 (statystyki strony na serwerze LH.pl)

Rekordowy miesiąc - marzec 2019

Dobrze działający FORBOT jest chyba najlepszym dowodem na to, że swoje serwisy warto powierzać zespołowi z LH.pl. Dlatego po raz kolejny kieruję do nich ogromne podziękowania, a wszystkim czytelnikom szczerze polecam korzystanie z usług tej firmy. Nie mam wątpliwości, że taka reklama im się należy - szczególnie za fachową pomoc udzieloną na samym początku naszej współpracy!

LH.pl kod rabatowy -30% na serwer

Oczywiście nie każdy serwis potrzebuje od razu takiego serwera jak nasz. Dlatego w ofercie LH.pl znajdziecie też standardowy, współdzielony hosting, który jest zoptymalizowany m.in. pod WordPressa, czyli bardzo popularną platformę blogową. Wszystkich zainteresowanych na pewno ucieszy fakt, że z okazji naszej długoletniej współpracy mamy dla was kod rabatowy do LH:

Specjalny kod rabatowy do LH.pl

Specjalny kod rabatowy do LH.pl

Wpisując w koszyku kod "forbot30" uzyskacie aż 30% rabatu na hosting współdzielony. Szczegóły na temat tej promocji znaleźć można w artykule opisującym jak wykorzystać w LH kod rabatowy. Warto o tym pamiętać, gdy będziecie uruchamiać np. swoje blogi. LH.pl pomoże też dostosować hosting do Waszych potrzeb i bezpłatnie zajmie się przeniesieniem plików od obecnego dostawcy. Zawsze warto również sprawdzić opinie o LH.pl - tam znajdziecie więcej dowód, że warto im zaufać!

Na zakończenie raz jeszcze wielkie podziękowania dla LH.pl za wsparcie FORBOT-a. Ze swoje strony zapewniam, że nasze kolejne artykuły i kursy sprawią, że w tym roku pobijemy kolejne rekordy!

Czy wpis był pomocny? Oceń go:

Średnia ocena 3.5 / 5. Głosów łącznie: 13

Nikt jeszcze nie głosował, bądź pierwszy!

Artykuł nie był pomocny? Jak możemy go poprawić? Wpisz swoje sugestie poniżej. Jeśli masz pytanie to zadaj je w komentarzu - ten formularz jest anonimowy, nie będziemy mogli Ci odpowiedzieć!

forbot, hosting, LH, partnerzy, serwer

Trwa ładowanie komentarzy...