Ponad 2,5 roku współpracy z LH.pl! Czy było warto?

Ponad 2,5 roku współpracy z LH.pl! Czy było warto?

Za nami już ponad 2,5 roku na nowym serwerze! Jak widać problemy z działaniem serwisu ustały po nawiązaniu współpracy z LH.pl.

Pora na małe podsumowanie dotychczasowej współpracy, kilka ciekawostek technicznych oraz podziękowania dla zespołu LH.pl za pomoc!

Rosnąca popularność naszych kursów elektroniki sprawiła, że w 2015 roku serwer FORBOTa był już na skraju wytrzymałości. Częste awarie i braki dostępu do strony zdarzały się praktycznie co kilka dni. Podczas szukania nowego serwera natrafiłem na usługi hostingowe LH.pl. Firma ta bardzo szybko zaoferowała bezpłatnie swoją pomoc o czym informowałem w osobnym wpisie:

Hosting LH.pl – nowy partner technologiczny Forbota
Hosting LH.pl – nowy partner technologiczny Forbota

Pewnie część z Was doświadczyła problemów technicznych, które od kilku miesięcy pojawiały się na Forbocie. Nowe kursy elektroniki sprawiły,... Czytaj dalej »

Za nami ponad 2,5 roku współpracy z LH, pora więc na krótkie podsumowanie. Od lutego 2016 cały FORBOT działa na infrastrukturze udostępnionej przez LH.pl w ramach usługi CLOUD SERVER. W tym czasie bez żadnego problemu FORBOT odnotował ponad 13 milionów odsłon.

Fragment statystyk z Google Analytics.

Fragment statystyk z Google Analytics.

W międzyczasie praktycznie nie występowały problemy z działaniem serwisu. Dostępność strony wahała się miesięcznie w granicach 99,9-100%. Ewentualne drobne usterki miały związek jedynie ze starą wersją serwisu, która zwyczajnie nie była przygotowana na tak dużych ruch. Na szczęście ten problem został wyeliminowany w lutym tego roku, gdy premierę miała nowa wersja FORBOTa.

Kilka ciekawostek technicznych

W ramach infrastruktury chmury LH.pl wykorzystujemy obecnie 4 rdzenie procesora (2,5 GHz) i 6 GB pamięci operacyjnej RAM. Na ten moment cały serwis zajmuje około 13 GB, a miesięczny transfer danych generowany przez cały ruch na stronie wynosi około 600 GB miesięcznie.

Dobrze działający FORBOT jest chyba najlepszym dowodem na to, że swoje serwisy warto powierzać zespołowi z LH.pl. Dlatego kolejny raz kieruję do nich wielkie podziękowania, a wszystkim czytelnikom szczerze polecam korzystanie z usług tej firmy. Nie mam wątpliwości, że taka reklama im się należy, szczególnie za fachową pomoc udzieloną na samym początku naszej współpracy!

hosting

Oczywiście nie każdy serwis potrzebuje od razu takiego serwera jak nasz. Dlatego w ofercie LH.pl znajdziecie również "zwykły" współdzielony hosting, który jest zoptymalizowany m.in. pod WordPressa, czyli bardzo popularną platformę blogową. Pamiętajcie o tym, gdy będziecie uruchamiać swoje blogi lub będziecie szukać hostingu dla już prowadzonych serwisów! LH.pl pomoże dostosować hosting do Waszych potrzeb i bezpłatnie zajmie się przeniesieniem plików od obecnego dostawcy. 

Na zakończenie raz jeszcze wielkie podziękowania dla LH.pl za wsparcie FORBOTa. Ze swoje strony zapewniam, że nasze kolejne artykuły i kursy sprawią, że jeszcze w tym roku pobijemy kolejne rekordy popularności serwisu!

forbot, hosting, LH, partnerzy, serwer

Trwa ładowanie komentarzy...