Niedawno ukazał się setny, jubileuszowy numer miesięcznika MagPi. Znajdziemy w nim przegląd ciekawych projektów wybranych ze wszystkich wcześniejszych wydań.
Na tę wyjątkową okazję redaktorzy magazynu przygotowali też zestawienie 100 najważniejszych momentów w historii wydawnictwa i samego RPi.
MagPi to oficjalny miesięcznik fundacji Raspberry Pi. W każdym numerze znaleźć można sporą dawkę poradników oraz inspirujących projektów bazujących na popularnej malince. Magazyn ten powinien być obowiązkową lekturą każdego fana RPi. Zajrzenie do tej gazety szczególnie polecamy wszystkim czytelnikom naszych kursów Raspberry Pi - znajdziecie tam wiele ciekawych materiałów dodatkowych.
Miesięcznik The MagPi można kupić w wersji papierowej lub zupełnie legalnie, za darmo pobrać go z oficjalnej strony wydawnictwa.
Zrób to sam: łazik marsjański
Jaka jest najbardziej nietypowa rzecz wydrukowana w 3D? Jedną z odpowiedzi na to pytanie może być projekt terenowego łazika przeznaczonego do eksplorowania nieznanych połaci czerwonej planety. ExoMy, bo tak nazywa się projekt, z pewnością byłby przyjaznym ambasadorem naszej Ziemi. Wystarczy spojrzeć na jego wesołą buźkę, aby przekonać się o pokojowych zamiarach przybysza.
Dwóch inżynierów z Europejskiej Agencji Kosmicznej zdecydowało się na wykorzystanie Raspberry Pi z działającym oprogramowaniem ROS (Robot Operating System), które jest szczególnie popularne wśród osób zajmujących się robotyką w środowisku akademickim.
Pełnoprawny łazik marsjański prosto z drukarki 3D
Retro granie zawsze pod ręką
Ten kieszonkowy emulator, zbudowany na Raspberry Pi, wywoła u wielu osób nostalgiczny nastrój. Autor projektu udziela szczegółowych instrukcji dotyczących składania oraz konfiguracji urządzenia. Możemy na nim zainstalować emulatory różnych konsol z dawnych lat. Całości dopełnia obudowa do złudzenia przypominająca klasycznego GameBoy'a.
Kieszonkowy emulator konsolowy
Święta tuż tuż
Minecraftowa choinka - proszę bardzo. W naszych czasach nawet domek z piernika może się stać smart. A jeśli oglądanie Kevina w konwencjonalny sposób stało się zbyt nudne, można to zrobić na miniaturowym telewizorze-bombce. Te oraz wiele innych projektów mogą stać się inspiracją do przyozdobienia domu wyjątkowymi, elektronicznymi gadżetami.
Świąteczne projekty
Na co jeszcze zwrócić uwagę?
Osoby szczególnie zainteresowane Raspberry Pi 400 znajdą w tym numerze dużo informacji na temat tego projektu komputera wbudowanego w klawiaturę. Przeglądając to wydanie magazynu znajdziemy również mnóstwo mniejszych projektów, w tym coś dla fanów gitarowego grania. Są w nim także stałe rubryki z poradami, tutorialami i listami od czytelników.
The MagPi: Gdzie kupić? Skąd pobrać?
Więcej informacji na temat nowego numeru znaleźć można na oficjalnej stronie magazynu. Odsyłam tam szczególnie osoby zainteresowane zakupem wersji papierowej. Pełna wersja elektroniczna jest do pobrania (całkowicie legalnie) z tego miejsca:
Dołącz do 20 tysięcy osób, które otrzymują powiadomienia o nowych artykułach! Zapisz się, a otrzymasz PDF-y ze ściągami (m.in. na temat mocy, tranzystorów, diod i schematów) oraz listę inspirujących DIY na bazie Arduino i Raspberry Pi.
To nie koniec, sprawdź również
Przeczytaj powiązane artykuły oraz aktualnie popularne wpisy lub losuj inny artykuł »
Dołącz do 20 tysięcy osób, które otrzymują powiadomienia o nowych artykułach! Zapisz się, a otrzymasz PDF-y ze ściągami (m.in. na temat mocy, tranzystorów, diod i schematów) oraz listę inspirujących DIY z Arduino i RPi.
Trwa ładowanie komentarzy...