KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

The MagPi #100: okrągłe wydanie oficjalnego magazynu RPi

The MagPi #100: okrągłe wydanie oficjalnego magazynu RPi

Niedawno ukazał się setny, jubileuszowy numer miesięcznika MagPi. Znajdziemy w nim przegląd ciekawych projektów wybranych ze wszystkich wcześniejszych wydań.

Na tę wyjątkową okazję redaktorzy magazynu przygotowali też zestawienie 100 najważniejszych momentów w historii wydawnictwa i samego RPi.

Czym jest The MagPi?

MagPi to oficjalny miesięcznik fundacji Raspberry Pi. W każdym numerze znaleźć można sporą dawkę poradników oraz inspirujących projektów bazujących na popularnej malince. Magazyn ten powinien być obowiązkową lekturą każdego fana RPi. Zajrzenie do tej gazety szczególnie polecamy wszystkim czytelnikom naszych kursów Raspberry Pi - znajdziecie tam wiele ciekawych materiałów dodatkowych.

Zrób to sam: łazik marsjański

Jaka jest najbardziej nietypowa rzecz wydrukowana w 3D? Jedną z odpowiedzi na to pytanie może być projekt terenowego łazika przeznaczonego do eksplorowania nieznanych połaci czerwonej planety. ExoMy, bo tak nazywa się projekt, z pewnością byłby przyjaznym ambasadorem naszej Ziemi. Wystarczy spojrzeć na jego wesołą buźkę, aby przekonać się o pokojowych zamiarach przybysza.

Dwóch inżynierów z Europejskiej Agencji Kosmicznej zdecydowało się na wykorzystanie Raspberry Pi z działającym oprogramowaniem ROS (Robot Operating System), które jest szczególnie popularne wśród osób zajmujących się robotyką w środowisku akademickim.

Pełnoprawny łazik marsjański prosto z drukarki 3D

Pełnoprawny łazik marsjański prosto z drukarki 3D

Retro granie zawsze pod ręką

Ten kieszonkowy emulator, zbudowany na Raspberry Pi, wywoła u wielu osób nostalgiczny nastrój. Autor projektu udziela szczegółowych instrukcji dotyczących składania oraz konfiguracji urządzenia. Możemy na nim zainstalować emulatory różnych konsol z dawnych lat. Całości dopełnia obudowa do złudzenia przypominająca klasycznego GameBoy'a.

Kieszonkowy emulator konsolowy

Kieszonkowy emulator konsolowy

Święta tuż tuż

Minecraftowa choinka - proszę bardzo. W naszych czasach nawet domek z piernika może się stać smart. A jeśli oglądanie Kevina w konwencjonalny sposób stało się zbyt nudne, można to zrobić na miniaturowym telewizorze-bombce. Te oraz wiele innych projektów mogą stać się inspiracją do przyozdobienia domu wyjątkowymi, elektronicznymi gadżetami.

Świąteczne projekty

Świąteczne projekty

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Osoby szczególnie zainteresowane Raspberry Pi 400 znajdą w tym numerze dużo informacji na temat tego projektu komputera wbudowanego w klawiaturę. Przeglądając to wydanie magazynu znajdziemy również mnóstwo mniejszych projektów, w tym coś dla fanów gitarowego grania. Są w nim także stałe rubryki z poradami, tutorialami i listami od czytelników.

The MagPi: Gdzie kupić? Skąd pobrać?

Więcej informacji na temat nowego numeru znaleźć można na oficjalnej stronie magazynu. Odsyłam tam szczególnie osoby zainteresowane zakupem wersji papierowej. Pełna wersja elektroniczna jest do pobrania (całkowicie legalnie) z tego miejsca:

Zainteresował Was inny ciekawy artykuł z tego numeru MagPi? Podzielcie się nim z innymi - dajcie znać w komentarzach co jeszcze warto przeczytać!

Premiera: Raspberry Pi 400 – Twój nowy PC all-in-one?
Premiera: Raspberry Pi 400 – Twój nowy PC all-in-one?

Ostatni kwartał tego roku zapowiada się ciekawie dla fanów malinki. Dopiero co informowaliśmy o nowym Raspberry Pi 4 CM, a…... Czytaj dalej »

magpi, porady, projekty, raspberrypi

Trwa ładowanie komentarzy...