KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Vigek IOT Core – tani moduł STM32 z kamerą

Vigek IOT Core – tani moduł STM32 z kamerą

Kiedy słyszymy o kampaniach z Kickstartera, to najczęściej są one bardzo duże i medialne. Dziś przyjrzymy się dość małej zbiórce, dzięki której powstała ciekawa platforma dla majsterkowiczów.

Vigek IOT Core, to moduł IoT, którego sercem jest, nasz ulubiony, STM32.

Vigek IOT Core to moduł o wymiarach 3.6×3.75 cm, który został wyposażony w moduł WiFi. Dla większości konstruktorów może być również ciekawy fakt wyprowadzenia 8-bitowego interfejsu, który pozwala na podłączenie kamery. Głównym mikrokontrolerem na płytce jest STM32F103, czyli dokładnie ten sam układ, który jest bohaterem naszego kursu STM32.

Najważniejsze parametry modułu:

  • Wymiary: 3.6×3.75 cm
  • MCU: Cortex-M3 @ 72MHz (ST STM32F103)
  • WiFi: 802.11b/g/n 54Mbps
  • GPIO: 8 (do 4 ADC, do 6 kanałów PWM)
  • Kamera: 2 MP
  • Zasilanie: 3.3V ~ 24V
  • Pobór prądu: 32mA (podczas połączenia WiFi)

IoT_Core_camera

Wspomniana kamera może być wykorzystywana przykładowo do robienia zdjęć, które następnie będą przesyłane do innego urządzenia przez Internet. Można będzie również próbować własnych sił analizując i obrabiając obraz.

Warto również wspomnieć, że po raz kolejny autorzy projektu nie poprzestali tylko na sprzęcie. Wraz z Vigek IOT Core opracowali oni wygodne SDK, które pozwala na szybsze wykorzystanie płytki do systemów IoT. Co więcej stworzyli oni aplikację mobilną, dzięki której w łatwy sposób można rozpocząć sterowanie domowymi urządzeniami z telefonu.

IoT_Core_3

Na początku wspomniałem, że kampania ta odbiega od innych znanych nam z Kickstartera. Tym razem jej autorzy założyli sobie bardzo niski (jak na tę platformę) cel. Było to jedynie 1000$. Zbiórka wystartowała w czerwcu. Kwota oczywiście została szybko zebrana, a gotowy produkt już niedługo dotrze do pierwszych odbiorców.

Ciekawa jest również cena oferowanego modułu. Samą płytkę można kupić już za około 12$, natomiast Vigek IOT Core wraz z kamerą to koszt 19$. Więcej informacji na temat produktu można znaleźć na stronie zakończonej już zbiórki.

IoT, kickstarter, stm32, WiFi

Trwa ładowanie komentarzy...