KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Nowa wersja kursu elektroniki (poziom II) już jest!

Nowa wersja kursu elektroniki (poziom II) już jest!

Dobra wiadomość dla osób, które mają za sobą naukę z I poziomu kursu elektroniki. Dostępna jest już nowa wersja poziomu II tego kursu.

Jeszcze lepsze opisy, nowe ćwiczenia oraz setki ilustracji. Do tego kurs w formie książki i e-booka. Sprawdźcie, co tym razem przygotowaliśmy!

Zależy mi na tym, aby kursy dostępne na Forbocie były coraz lepsze. Dlatego ogromne nakłady pracy poświęcamy na aktualizacje i odświeżanie dostępnych kursów. Niedawno informowałem o zmianach w kursie micro:bita, później pisałem o aktualizacji kursu podstaw elektroniki (poziom I). Pora, aby pokazać nową wersję kolejnego kursu – mowa o II poziomie kursu elektroniki.

Odświeżenie kursu zajęło nam sporo ponad 300 roboczogodzin (później przestałem już liczyć); mam więc nadzieję, że było warto. Nowa wersja powinna spodobać się wszystkim nowym kursantom oraz osobom, dla których poprzednia (z 2015 roku) była odrobinę za trudna. Gwarantuję, że nowa wersja jest jeszcze bardziej przyjazna dla wszystkich początkujących!

Ponad 300 nowych ilustracji

Na potrzeby nowej wersji kursu przygotowaliśmy ponad 300 zdjęć, schematów oraz ilustracji. Jedną z największych zmian wprowadzonych w kursie jest dodanie dokładnych schematów montażowych, które sprawią, że zbudowanie układów będzie jeszcze łatwiejsze. Co więcej, w przypadku bardziej rozbudowanych projektów montaż poszczególnych układów został podzielony na wiele kroków.

Kolejnym ułatwieniem są ilustracje pokazujące dokładny sposób wykonania konkretnych pomiarów. Oczywiście zachęcam do tego, aby wszystkie ćwiczenia przeprowadzać samemu, mam jednak świadomość, że dla niektórych osób część zadań mogłaby się okazać zbyt trudna. Stąd pomysł na dokładne ilustracje przedstawiające podstawowe pomiary.

Przepisana treść i jeszcze więcej przykładów

Dla przypomnienia: II poziom kursu elektroniki składał się z 13 części. Tutaj nic się nie zmieniło – nadal w ramach tej serii znajdziecie ich aż 13, zmianie uległa jednak treść i kolejność artykułów.

Po pierwsze zmieniliśmy kolejność tematów w taki sposób, aby proces nauki był przyjemniejszy. Po drugie dodaliśmy kilka zupełnie nowych ćwiczeń i właściwie przepisaliśmy cały kurs. Praktycznie każde zdanie zostało poprawione lub rozbudowane. Dzięki temu zrozumienie opisanych zagadnień powinno być jeszcze łatwiejsze.

Kurs w formie książki i e-booka

Odświeżenie kursu jest również świetną okazją do tego, aby wydać go w formie książki – to już taka nasza mała tradycja. Okazało się, że II poziom kursu elektroniki w formie książki ma aż 190 stron! Oczywiście wszystkie strony zostały wydrukowane w kolorze, a całość oprawiono metalową spiralą, dzięki czemu nauka z takiej książki jest niezwykle wygodna.

Treść książki jest zgodna z treścią kursu online – kurs w formie książki to produkt skierowany do osób, które po prostu nie chcą uczyć się z kursu internetowego. Drugi poziom kursu pojawił się również od razu w formie e-booka. Zamawiając ten produkt, otrzymacie cały kurs w jednym pliku PDF. Dzięki temu można łatwo przeszukać kurs, dopisać swoje notatki i wydrukować wybrane fragmenty. Tak jak zawsze – kupując e-booka, otrzymujecie również dożywotni dostęp do aktualnych wydań tego kursu.

Cały kurs już dostępny!

Cały kurs* w nowej odsłonie jest już dostępny, więc zachęcam do tego, aby każdy zapoznał się z nową odsłoną tej serii poradników. Na pewno każdy znajdzie tam coś dla siebie. Tymczasem my zabieramy się za szybkie dokończenie kilku małych projektów i później od razu siadamy do odświeżenia kolejnego kursu i prac nad nowymi materiałami.

*Jedyną rzeczą, która nie została teraz zaktualizowana jest quiz, ponieważ szykujemy się do masowej zmiany systemu do robienia testów wiedzy. Gdy tylko całość będzie gotowa to od razu pojawią się również nowe wersje quizów do kursu elektroniki.

aktualizacja, elektronika, forbot, kurs

Trwa ładowanie komentarzy...