KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Odwiedź dom pokazowy Deimic One i poznaj zalety systemu

Odwiedź dom pokazowy Deimic One i poznaj zalety systemu

Opisywany ostatnio polski system automatyki budynkowej Deimic One to rozwiązanie, które pozwala na praktycznie dowolną konfigurację.

Mnogość funkcji nie oznacza jednak trudnego montażu. Jak zapewnia producent z instalacją poradzi sobie każdy, kto ma chociaż odrobinę wiedzy z zakresu elektryki.

System inteligentnego domu Deimic One to technologia sterująca domem, która dzięki doskonałej jakości i przystępnej cenie, gości w coraz większej ilości domów. Deimic to polska marka, zdobywająca zaufanie klientów zarówno krajowych, jak i zagranicznych. System inteligentnego domu Deimic One trafił do imponującej liczby domów prywatnych, biur, hoteli i innych inwestycji. Chociaż jest to zaawansowane technologicznie narzędzie, to całość pozostaje systemem prostym i niesprawiającym trudności w instalacji oraz późniejszym użytkowaniu.

Ogromną zaletą Deimic One jest to, że praktycznie każdy elektryk poradzi sobie z tym systemem. Zdecydowana większość aktualnych instalatorów to osoby zajmujące się systemami alarmowymi, instalacjami tradycyjnymi oraz inteligentnymi.

Zapewniana przez producenta instrukcja dla instalatorów zawiera informacje, dzięki którym każda osoba mająca "dryg w stronę elektryki", technologii lub informatyki, będzie w stanie sprawnie zainstalować system w domu. Bardzo wiele powstających projektów realizowanych jest aktualnie samodzielnie przez pasjonatów elektryki, informatyki oraz dziedzin pokrewnych.

Przykład z dokładnej instrukcji dla instalatorów.

Przykład z dokładnej instrukcji dla instalatorów.

Dom pokazowy Deimic One, szkolenia

Osoby zainteresowane dokładniejszym poznanie systemu Deimic One mogą wziąć udział w szkoleniu, które organizowane jest przez producenta w domu pokazowym. W trakcie kursu przekazywane są wszystkie ważne i potrzebne informacje na temat systemu. Częścią szkolenia są również zajęcia praktyczne prezentujące możliwości Deimic One. Takie szkolenie to świetna okazja do uzupełnienia wiedzy w zakresie technologii inteligentnych domów, ale też zaczerpnięcia odpowiednich inspiracji.

Dom pokazowy jest otwarty dla każdego zainteresowanego tematem inteligentnych domów. Jesteś rodzicem zastanawiającym się, czy system jest bezpieczny i dość prosty w obsłudze dla dziecka? Jesteś projektantem wnętrz szukającym inspiracji dla wymagających klientów? Planujesz budowę domu i po prostu ciekawi cię, jakie możliwości oferuje automatyka domowa? W domu pokazowym dowiesz się wszystkiego czego potrzebujesz.

Aplikacja sterująca systemem Deimic.

Aplikacja sterująca systemem Deimic.

Instalacja systemu nie wiąże się z dużą liczbą elementów o sporych gabarytach. Ogromną zaletą jest również stosunkowo niewielka rozdzielnia elektryczna, która jest w stanie sprostać wszystkim wymaganiom systemu.

Ten sam system obsługuje sterowanie domem, jak również ogrodem i całą posesją. Samo używanie systemu inteligentnego domu nie wymaga mnóstwa pilotów i kontrolerów. Aplikacja mobilna, którą można zainstalować np. na telefonie lub tablecie, posłuży jako centrum dowodzenia całym systemem. Podobną funkcję spełniają włączniki klasyczne lub dotykowe. 

Deimic One na tle konkurencji, łatwość konfiguracji

W przeciwieństwie do konkurencyjnych systemów inteligentnego domu, konfiguracja aplikacji Deimic One przebiega automatycznie i przede wszystkim sprawnie. Instalator, który zajmuje się podłączeniem systemu, nie staje przed wielkim wyzwaniem, które pochłania masę pracy i zajmuje nawet 2 tygodnie.

Znika charakterystyczny dla innych systemów proces przypisywania wszystkich urządzeń do aplikacji, ponieważ aplikacja wykrywa je automatycznie. Pozwala to użytkownikowi wybrać, do których funkcji chce mieć szybki dostęp w postaci odpowiednich ikon na pulpicie. Jest to świetne usprawnienie całego procesu instalacji systemu, który przy tym nie wymaga bardzo specjalistycznej wiedzy.

Łatwa konfiguracja systemu Deimic One.

Łatwa konfiguracja systemu Deimic One.

Najbardziej popularną i jednocześnie cenioną funkcją jest opcja tworzenia tzw. scen użytkownika. Polega to na skomponowaniu kilku efektów, które dzieją się jednocześnie lub jeden po drugim i zaspokajają bardzo indywidualną potrzebę domownika.

Aby stworzyć taką scenę należy w opcjach aplikacji wybrać kreator nowej sceny użytkownika i zaznaczyć wszystkie interesujące nas elementy systemu, które mają tej sceny dotyczyć. W scenie wyjścia z domu będzie kilka związanych z alarmem i bezpieczeństwem. Wśród nich znajdą się m.in.: uruchomienie systemu alarmowego, zamknięcie okien i drzwi, zasłonięcie rolet, otworzenie bramy garażowej i bramy wjazdowej, a następnie zamknięcie ich po opuszczeniu posesji. Wszystkie te funkcje przypisuje się do nowej sceny i nadaje się jej odpowiednią nazwę. Na pulpicie urządzenia pojawia się skrót, którego dotknięcie uruchamia scenę.

Tworzenie scen użytkowników jest proste i intuicyjne. Wszystko czego się potrzebuje to wyświetlacz, na którym możemy dowolnie dobierać funkcje systemu. W każdej chwili jest możliwość zmiany zdania i poprawienia sceny - można śmiało eksperymentować i szukać idealnego rozwiązania dla siebie.

Bogaty wachlarz funkcjonalności

Deimic One pretenduje do tytułu systemu najbardziej skupiającego się na indywidualnych potrzebach użytkowników. Dzięki temu oferuje idealne dostosowanie wszystkich funkcji do codziennych zwyczajów i zapotrzebowań domowników. Już sama wersja podstawowa systemu jest w stanie spełnić marzenia o nowej jakości życia, a co dopiero liczne dodatkowe funkcje, rozbudowujące możliwości.

System Deimic One zapewnia sterowanie ogrzewaniem, tak że w każdym pomieszczeniu może być inna temperatura. Sterowanie oświetleniem i roletami pozwala kontrolować stopień nasłonecznienia. Jeśli podstawowe funkcje to za mało, zapraszamy do zapoznania się z dodatkiem specjalnym...

Deimic One dla zaawansowanych

System Deimic One daje również ogromne możliwości dodatkowe. Twórcy systemu nie zapomnieli o gronie pasjonatów i udostępnili możliwość dopisania własnego kodu Java Script.

Umiejętność pracy z takim kodem pozwala modyfikować wiele ustawień i wprowadzać zaawansowaną personalizację. Jeśli posiada się informatyczne zdolności, to nawet w domowym zaciszu, można dokonywać niesamowitych zmian. Jeśli dostępny w sprzedaży system inteligentnego domu już robi wrażenie, to ile satysfakcji przyniesie możliwość jeszcze większego dostosowania go do indywidualnych potrzeb? Więcej informacji o możliwościach całego systemu znaleźć można na stronie producenta oraz w szczegółowej dokumentacji.

Przykładowy fragment dokumentacji systemu.

Przykładowy fragment dokumentacji systemu.

Podsumowanie

Reasumując, system inteligentnego domu Deimic One jest prosty nie tylko w obsłudze, ale też w instalacji. Aby system pojawił się w budynku nie jest wymagane specjalistyczne wyszkolenie dla instalatora. Osoby lubiące technikę oraz nowe technologię mogą podjąć się tego samodzielnie, z ewentualnym wsparciem w postaci jednodniowych szkoleń prowadzonych przez producenta.

Wpis sponsorowany na podstawie
materiałów prasowych producenta.

Inteligentny budynek z Deimic One: poznaj nowe możliwości
Inteligentny budynek z Deimic One: poznaj nowe możliwości

Opisywany przez nas rok temu polski system inteligentnego budynku Deimic One zyskał szereg nowych funkcji i udoskonaleń. Sprawdźcie co... Czytaj dalej »

DEiMiC, dom, IoT, mieszkanie, smart

Trwa ładowanie komentarzy...