KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Poszukiwany! Redaktor wiadomości technicznych

Poszukiwany! Redaktor wiadomości technicznych

Interesujesz się nowinkami ze świata elektroniki? Śledzisz premiery modułów SoC, znasz trendy panujące w świecie IoT?

Teraz masz okazję zostać redaktorem Forbota, odpowiedzialnym za tworzenie notek dotyczących nowości ze świata elektroniki.

Na Forbocie znaleźć można coraz więcej artykułów dotyczących robotyki, druku 3D i elektroniki. Jednym słowem wszystko dla makerów! Ilość nowości elektronicznych pojawiających się w Internecie każdego dnia sprawia, że ciężko samodzielnie śledzić najciekawsze projekty. W związku z tym do redakcji Forbota poszukiwana jest nowa osoba - redaktor wiadomości technicznych.

Szczegóły oferty

Zadaniem nowego redaktora będzie śledzenie nowości dotyczących elektroniki, systemów wbudowanych oraz świata IoT. Tak zdobyta wiedza powinna przekładać się minimum na dwie notki techniczne tygodniowo. Publikacje te pomogą tysiącom czytelników Forbota, którzy zainteresowani są m.in. nowościami ze świata elektroniki!

Dotychczasowe publikacje poruszające tematykę, która będzie należała do nowego redaktora:

Idealny kandydat powinien identyfikować się z poniższymi cechami:

  1. Fanatyk elektroniki i nowych technologii
  2. Dobra znajomość języka angielskiego
  3. Lekkie pióro pozwalające na swobodne pisanie notek technicznych
  4. Dbałość o szczegóły oraz bezwzględne dotrzymywanie terminów

Praca ma oczywiście charakter zdalny, na umowę o dzieło. Bardzo dużym plusem będzie jednak możliwość wystawiania faktur (lub rachunków).

Pracuj, gdzie chcesz i kiedy chcesz!

Pracuj, gdzie chcesz i kiedy chcesz!

Jak się zgłosić?

Kilka zdań o sobie, przykładową notkę* (do 2 tys. znaków, doc/docx/pdf) oraz informację o oczekiwanym wynagrodzeniu (za jeden tekst) należy przesłać na adres: praca[małpa]forbot.pl

*Przykładowa notka musi bazować na następującej informacji prasowej:

Smallest ever Linux-capable wireless i.MX6 module?

Możliwe jest korzystanie z innych źródeł zagranicznych dotyczących tego produktu. Podkreślam, że oczywiście nie chodzi o dosłowne tłumaczenie oryginalnego artykułu. W razie wątpliwości odsyłam do wyżej wskazanych, przykładowych notek.

Dalsze perspektywy

W pierwszej fazie współpracy zadaniem nowego redaktora będzie pisanie wiadomości ze źródeł, które dostarczane będą z kilkudniowym wyprzedzeniem. Z czasem wybór informacji oraz tematów będzie należał wyłączenie do nowego członka redakcji.

W związku z coraz szybszym rozwojem serwisu i współpracą z licznymi firmami nowy redaktor będzie mógł (wedle własnego zainteresowania) zająć się w przyszłości dodatkowo testowaniem i recenzowaniem wybranych nowości - nie jest to jednak wymóg.

forbot, newsy, praca, redaktor, wiadomości

Trwa ładowanie komentarzy...