Skocz do zawartości

[Dla początkujących] Przepis na robota - w pełni programowalny Line Follower


Nawyk

Pomocna odpowiedź

Domyślam się że to jest granica napięcia z czujników, na które reaguje procesor.

Tak.

Granica 500 to 0,5V. Dobrze myślę?

Nie. Granice możesz ustawić od 0 do 1024, jednak nie są to wartości w miliwoltach.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Kolejne pytanie.(wiem że ich dużo ale jestem początkujący:) ) Czy taki serwomechanizm byłby w stanie uciągnąć tego robota? Mikro Serwo hextronik HXT-900 1,6kg od użytkownika darekos5 http://allegro.pl/mikro-serwo-hextronik-hxt-900-1-6kg-i1327287322.html I drugie czy taki programator też mógłby być? http://www.cyfronika.com.pl/t/product_info.php?products_id=9681

Link do komentarza
Share on other sites

Po dwukroć: raczej tak. W pierwszym przypadku sporo zależy jeszcze od wielkości kół. Musisz znać promień koła (ile cm) oraz masę robota (ile kg). Masz moment obrotowy serwa (ile uniesie na 1cm ramienia), musi być oczywiście większy.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam. Zadam pytanie. Dla większości osób pewnie banalne. Ale dla mnie nie. Skoro na schemacie jest zaznaczone wejście dla silnika na dwa piny , a większość z tych tańszych serw ma wejście na 3 piny. O co tu chodzi? 😃 Wystarczy dołożyć jeszcze jeden pin w góre i tyle?

Link do komentarza
Share on other sites

Serwa musisz przerobić, inaczej nie będą się mogły kręcić w sposób ciągły. Gdzieś na forum jest dobry artykuł Nawyka na ten temat. Po przeróbce serwo też będzie miało dwa piny.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Nieprzerobione serwa modelarskie steruje się zupełnie inaczej:

https://www.forbot.pl/forum/topics20/jak-przerobic-serwomechanizmy-vt3902.htm

Przerobione mają podłączone tylko dwa przewody. Trzeci zostawiasz dla ozdoby, albo odrywasz/odcinasz jak Ci nie daje spokoju.

Link do komentarza
Share on other sites

Mam pytanie ( jeżeli nie jest za późno ) to po co jest złącze gold pin na schemacie jest na zdjęciu też ale bez żadnych kabli po co to jest . Poza tym, pod układem na schemacie jest l293DA??? oraz l293DP ???. Wiem że dla niektórych to jasne ale ja mam z tym problem 🙁 .

Link do komentarza
Share on other sites

Do każdego złącza goldpin jest coś podpięte, więc nie rozumiem o co Ci chodzi. Jeśli gdzieś nie ma przewodów, tzn. że są połączenia ścieżek płytki uniwersalnej (pod spodem). L293DA i L293DP to jeden układ, po prostu nóżki są tak pogrupowane na schemacie (zasilanie logiki to P, cała reszta to A - popatrz sobie po numerach pinów i porównaj z np. obrazkiem z noty katalogowej).

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.