Skocz do zawartości

Robot na bazie podwozia z czołgu


Pomocna odpowiedź

W budowie wykorzystałem:

arduino mega 2560,5 serw normalnych i podwozie z czołgu modelarskiego 3808(było tanie w miarę to se ułatwiłem)

Aktualnie steruje go za pomocą widocznych przewodów splecionym z płytki prototypowej i mikro przełączników.

Planuje zrobić aby automatycznie przemieszczał się na czujnikach ultradźwiękowych(kupiłem ich sobie 10 na początek.)

tylko najpierw kupie sobie wyrzynarkę włosową by wycinać do robotów części...

\

EDIT:

Plany przodu z czujnikami i elektronika(otworem)

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Naraziem mówisz o materiałach, które można "zgnieść", gorzej będzie ze stałym przedmiotem, np. bryłka drewniana, wtedy będzie się zsuwało. To tak samo jakbyś nożycami próbował coś złapać.

Link do komentarza
Share on other sites

Jak kupię sobie wyrzynarkę stołową to i tak sporo przerobie, na razie nie wiem czy będzie po przeróbkach miejsce na chwytak. Wcześniej miałem trochę inny chwytak tylko on równolegle chwytał ale nie miał zbyt dobrej konstrukcji( brak dobrych materiałów). Przez to miał mało siły.

__________

Komentarz dodany przez: Sabre

Popraw błędy w swoim poście bo się go nie da czytać!

Nie bez przyczyny jest sprawdzanie pisowni w przeglądarkach.

Link do komentarza
Share on other sites

Racja, "se" razi po oczach.

Zerknij na te roboty: https://www.forbot.pl/forum/topics7/manipulator-zdalnie-sterowany-manipulator-na-gasienicach-vt3099.htm https://www.forbot.pl/forum/topics7/manipulator-zlalnie-sterowany-mobilny-manipulator-vt4021.htm . Zwróć uwagę na kształt chwytaka, taki na pewno uniesie więcej. Na końcu dodaj jakieś gąbeczki dla lepszej przyczepności.

Link do komentarza
Share on other sites

kolego wycinaj ,,Se'' najlepiej wszystkie kształtki , zwykłym brzeszczotem wspomagając się liniałem żeby ciąć w lini prostej . Przerabiałem ten temat i przy dobrej wprawie można wyciąć naprawdę dokładnie bez żadnych zadziorów . Oczywiście mówię o kątach ,bo po okręgu na pewno się nie uda .

Pozdrawiam Dotli

Link do komentarza
Share on other sites

Wyrzynarką wycinanie łuków nie stanowi problemu zresztą już mam przeznaczone na nią pieniądze około 600zł, z 300 na części:20 serw(2$ szt.),elektroniki,żyroskop 6-osiowy prosto z chin z fabryki.

Link do komentarza
Share on other sites

,żyroskop 6-osiowy prosto z chin z fabryki

Możesz powiedzieć coś o 4, 5 i 6 wymiarze 😃

Według mnie jeżeli brałeś prosto z fabryki to musiałeś sporo przepłacić - rzadko która fabryka sprzedaje bezpośrednio detalicznie, a jak już to musi mieć z tego niezłą kase.

Link do komentarza
Share on other sites

4,5,6 to przyspieszenie bo to dwa chipy w jednym.

Sprzedają tylko jest minimalna ilość opłacalna(czujników musiałem wziąć 10 by się opłacało)

Napędy są po 2 dolce jak weźmiesz ich 20.

np: adruino mega 2560 w Polsce na allegro 133zł tam 18$ wysyłka gratis

Link do komentarza
Share on other sites

Nie planuje ich przerabiać, chce je użyć do robota chodzącego na dwóch nogach.

5 serw jedna noga +gyro+arduino mega 2560+kila czujników ultradźwiękowych.

kilka serw by utrzymywać równowagę...

Dokładnie nie wiem jak ale myślę ze będę przesuwał baterie bo są raczej najcięższe.

Zamówiłem już sobie wyrzynarkę włosowa i cały osprzęt.

W tym pojeździe chce dać po dwa czujniki na każdą stronę oprócz tyłu.

Link do komentarza
Share on other sites

Postęp w pracach, robot samodzielnie jeździ.

Przyszła moja wyrzynarka więc wyciąłem części i uruchomiłem robota nawet nieźle jeździ...

Teraz zaczynam wycinacz części dla innego robota(łazika)...

Edit:

Robot ma wade jak mu pojawi się słupek po środku to trafi w niego bezpośrednio 😃(czołówka).

W załączniku program gdyby ktoś chciał go tak tylko z ciekawości obejrzeć.

APP.C

Link do komentarza
Share on other sites

Trochę przebudowy zrobiłem ze względu na wade czujników przy zakresie mniejszym niż 3 cm ślepną i przy większym niż około 300cm również tylko nie mówią czy zakres jest blisko czy daleko dlatego zrobiłem mu zderzak.

Odcinam w ten sposób zakres poniżej 3cm.

I na koniec plan:

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.