KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Zapowiedzi artykułów – 1# – silniki, PID, drukarki 3D

Zapowiedzi artykułów – 1# – silniki, PID, drukarki 3D

To już prawie rok, gdy na Forbocie regularnie publikowane są artykuły. Oczywiście wymaga to pisania tekstów z dużym wyprzedzeniem.

Czasami jednak ciężko mi wysiedzieć w ciszy i nie pochwalić się najciekawszymi, planowanymi publikacjami. Stąd pomysł na zapowiedzi!

Od teraz co jakiś czas będę publikował krótkie zapowiedzi planowanych artykułów lub całych serii. Zaczynam od 5 najciekawszych tekstów planowanych na najbliższe tygodnie. Liczę również na Wasze wskazówki oraz sugestie, które teksty interesują Was najbardziej!

Kompendium silników elektrycznych dla początkujących

silnik_DCSeria trzech artykułów omawiające podstawy silników DC, krokowych oraz bezszczotkowych.

Teksty zostały wzbogacone licznymi zdjęciami oraz animacjami, które pozwalają na poznanie budowy silników oraz zrozumienie ich zasady działania. Artykuły powstały, w celu wypełnienia luki w artykułach dla nowych majsterkowiczów.

PID w praktyce - wyznaczenie modelu silnika Pololu

motor_encKolejny artykuł został przygotowany z myślą o tych, którzy chcieliby lepiej poznać PID.

Tym razem regulator zostanie wykorzystany do kontroli prędkości silnika, który został połączony z enkoderem oraz STM32. W artykule tym nastawy regulatora PID zostaną dobrane w Matlabie!

Artykuł już dostępny » 

Recenzja drukarki GATE od 3Novatica

Wracamy również do recenzowania drukarek 3D. Tym razem przygotowałem dla Was opis drukarki, na której pracuję prywatnie od kilku miesięcy.

Mowa o GATE firmy 3Novatica, którą zakupiłem w wersji DIY. W recenzji nie zabraknie również filmu pokazującego proces składania urządzenia!

Artykuł już dostępny » 

Jak wybrać uniwersalny miernik dla początkującego?

Kolejny artykuł przygotowany został z myślą o wszystkich początkujących majsterkowiczach. Tekst ten pomoże im w wyborze pierwszego multimetru. Znajdziecie tam informacje o opcjach, które powinien mieć pierwszy miernik.

Artykuł wskazuje również kilka konkretnych modeli, które warto zwrócić uwagę.

Recenzja drukarki 3D VERTEX K8400

drukarka_vellemanDzięki współpracy z Trójwymiarowo na recenzje trafił do nas również VERTEX K8400.

Jest to pierwsza drukarka przygotowana do tak masowej produkcji, która trafiła do nas na testy. W recenzji przeczytacie czy jest to urządzenie przeznaczone dla każdego!

Artykuł już dostępny » 

Kiedy publikacja?

Kolejność publikacji tekstów zależy głównie od Waszego zainteresowania, które wyrazicie w komentarzach do tego wpisu. Oczywiście równolegle trwają prace nad nowymi kursami. W tej chwili zdradzę, że do września powinny ruszyć minimum 4 nowe kursy! Jeśli nie chcecie przeoczyć żadnej publikacji skorzystajcie z poniższego formularza!

druk 3d, miernik, multimetr, PID, silniki

Trwa ładowanie komentarzy...