KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Robot Freestyle - co warto wiedzieć?

Freestyle to jedna z kategorii na zawodach robotów. Odnosi się do konstrukcji, które (poza kwestiami zachowania bezpieczeństwa) nie mają żadnych ograniczeń. W kategorii tej wystawiane są przeróżne roboty, które nie pasują do żadnych innych robotycznych dyscyplin.

Kategoria Freestyle jest najczęściej rozgrywana w formie wystawy, która jest prowadzona przez większość czasu trwania zawodów. Roboty są oglądane i oceniane przez widzów, czasami również przez grupę sędziów. Oprócz tradycyjnego podium, często wyłaniana jest także konstrukcja, która zyskała dodatkową przychylność publiczność np. za ciekawy wygląd.

W kategorii Freestyle można spotkać wiele różnych rozwiązań - od niekonwencjonalnych i czasami nawet kompletnie nieprzydatnych robotów, po robiące wrażenie maszyny wykonujące ciekawe zadania. Oczywiście, im pomysły są bardziej niezwykłe i zapadające w pamięć, tym szansa na wygraną jest większa. Bardzo często można spotkać maszyny kroczące, jak bipedy, czy hexapody, manipulatory itp. Roboty tego typu zostały opisane na naszym forum – przykładowe roboty Freestyle.

Czy wpis był pomocny? Oceń go:

Średnia ocena 5 / 5. Głosów łącznie: 3

Nikt jeszcze nie głosował, bądź pierwszy!

Artykuł nie był pomocny? Jak możemy go poprawić? Wpisz swoje sugestie poniżej. Jeśli masz pytanie to zadaj je w komentarzu - ten formularz jest anonimowy, nie będziemy mogli Ci odpowiedzieć!