Kursy • Poradniki • Inspirujące DIY • Forum
W marcu zwiększyliśmy dwukrotnie częstotliwość publikacji. Dzięki temu, w ciągu miesiąca pojawiły się tutaj aż 63 artykuły. W między czasie, na naszym forum, opisaliście ponad 40 ciekawych DIY. Wszystko to sprawiło, że ustanowiony został nowy rekord - w marcu serwis zanotował ponad milion odsłon!
Miło widzieć, że coraz chętniej czytacie materiały, które pojawiają się na Forbocie! Przy okazji, wielkie podziękowania dla całej ekipy LH.pl za udostępnienie niezawodnej infrastruktury, dzięki której możemy działać bez żadnych problemów nawet przy takim ruchu (więcej o naszej współpracy).
Oto najpopularniejsze wpisy opublikowane na Forbocie w marcu 2019 roku!
Miejsce 10: Nowy standard microSD! Karty szybsze od SSD?
Latem zeszłego roku ogłoszono wprowadzenie standardu SD 7.0, który zapowiadał rewolucję na rynku kart SD. Tegoroczna aktualizacja jest mniejsza, ale szczególnie interesująca dla osób wykorzystujących karty w… Czytaj dalej »
Miejsce 9: Dlaczego warto i jak chować komponenty w PCB?
Brian Benchoff z portalu Hackaday zaproponował bardzo ciekawy sposób na poprawę integracji komponentów elektronicznych z PCB. Opisana metoda pomaga również stworzyć kompaktową obudowę dla konstruowanego urządzenia. Chowanie… Czytaj dalej »
Miejsce 8: Latający robot, który nie ma ruchomych elementów
Naukowcom z UC Berkeley udało się zbudować latające urządzenie o wymiarach 20x20 mm. Co najciekawsze, wynalazek nie posiada żadnych ruchomych części i nie generuje hałasu. Konstrukcja ta… Czytaj dalej »
Miejsce 7: Co warto wiedzieć o programowaniu Arduino w XOD?
Znacie graficzne generatory kodu do Arduino? Najwięcej osób kojarzy na pewno edytory, które pozwalają programować w Scratchu. Wybór jest jednak znacznie większy. Ciekawym i darmowym środowiskiem jest… Czytaj dalej »
Miejsce 6: Co można zbudować z Raspberry Pi? Inspirujące DIY
Dużym zainteresowaniem cieszyła się niedawno opublikowana lista popularnych projektów, które powstały na Arduino. Pora na kontynuację tego cyklu - tym razem czas na DIY z Raspberry Pi!… Czytaj dalej »
Miejsce 5: Zamek – polski projekt kieszonkowego menedżera haseł
Polak, Jarek Lupinski, opisał na Hackaday ciekawy projekt łączący klucz sprzętowy z menedżerem haseł. Autor udostępnił projekt oraz kod, każdy może więc zbudować swoją wersję Zamka. Jeśli… Czytaj dalej »
Miejsce 4: Automatyczne generowanie kodu/schematu Arduino
Męczyliście się kiedyś z uruchomieniem projektu na Arduino, a później okazało się, że wina leży w źle wykonanych połączeniach? Oto program, który na podstawie listy układów wygeneruje dla… Czytaj dalej »
Miejsce 3: Darmowy ebook – zostań mistrzem terminala na RPi
Korzystanie z wiersza poleceń to bardzo ważna umiejętność każdego użytkownika Raspberry Pi. Najnowszy numer The MagPi Essentials znacznie ułatwia opanowanie tej sztuki. Ta darmowa, ładnie opracowana książka… Czytaj dalej »
Miejsce 2: Darmowy symulator Arduino z opcją debugowania kodu
Niedawno pisaliśmy o symulatorze pozwalającym sprawdzić działanie urządzenia z Arduino zanim zostanie ono zbudowane. Pora na kolejny program tego typu. Tym razem rozbudowane narzędzie, dzięki któremu można testować… Czytaj dalej »
Miejsce 1: Co można zbudować z Arduino? Inspirujące DIY
Za nami tegoroczny Dzień Arduino, czyli święto tej niesamowicie popularnej platformy oraz jej fanów. Co dokładnie można stworzyć z Arduino? Oto lista 10 inspirujących DIY! Oryginalne zegarki,… Czytaj dalej »
Bonus: ciekawostki ze świata elektroniki
Oprócz tego warto również śledzić temat na forum, w którym staram się dodawać ciekawostki związane z elektroniką i mechaniką. Najczęściej są to zdjęcia lub krótkie filmiki, czasami mogą one rozbawić, innym razem nauczyć czegoś ciekawego. Przykładowy wpis z marca dotyczył tego jak precyzyjnie może poruszać się laserowa głowica CNC:
Bonus: co jeszcze warto przeczytać?
W ubiegłym miesiącu pojawiło się znacznie więcej nowych wpisów, część z nich mogła więc umknąć Waszej uwadze. Oto ręcznie wybrane artykuły, które również warto przeczytać:
Miejsce 3: Czym jest Test Driven Development? Wprowadzenie
Artykuł ten jest krótkim wprowadzeniem do Test Driven Development, dzięki któremu każdy może poznać podstawy i prześledzić przykłady pisania kodu zgodnie z tą techniką. TDD docenią szczególnie… Czytaj dalej »
Miejsce 2: Jak wyłączyć ekran powitalny i tęczę przy starcie RPi?
Podczas włączania malinki w trybie graficznym na ekranie pojawia się sporo informacji, które nie zawsze są nam potrzebne. Mowa m.in. o testerze GPU, logotypach oraz ekranie powitalnym. Instrukcje… Czytaj dalej »
Miejsce 1: Jak umieszczać wytrzymałe gwinty w wydrukach 3D?
Bezpośrednie gwintowanie wydruków 3D nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem. Jest jednak prosta technika, która pozwala bardzo szybko uzyskać trwałe i estetyczne połączenie gwintowane. Użycie małych, metalowych insertów… Czytaj dalej »
Koniecznie dajcie znać w komentarzach co bardziej przykuło Waszą uwagę. Które wpisy były dla Was najciekawsze? Jakie wpisy chcielibyście czytać na Forbocie częściej? Wszelkie sugestie mile widziane!
To nie koniec, sprawdź również
Przeczytaj powiązane artykuły oraz aktualnie popularne wpisy lub losuj inny artykuł »
Trwa ładowanie komentarzy...