KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

TOP 10 artykułów ze stycznia 2019 + bonus

TOP 10 artykułów ze stycznia 2019 + bonus

Pora, aby podsumować najciekawsze publikacje, które pojawiły się w styczniu 2019 roku - działo się naprawdę wiele ciekawego.

Sprawdźcie, które teksty cieszyły się największym zainteresowaniem w ubiegłym miesiącu i na co warto jeszcze zwrócić uwagę.

Styczeń przyniósł nam naprawdę sporo ciekawych wpisów. Dużą popularnością (jak zawsze) cieszyły się informacje dotyczące SBC, które mają konkurować z Raspberry Pi. W tymi miesiącu została również zaprezentowana nowa, oryginalna płytka sygnowana logiem malinki. Nie to było jednak najważniejsze, tym razem zestawienie zdominowały Wasze projekty, którymi chwaliliście się na forum!

Ciekawe artykuły oraz nowa wersja kursu podstaw elektroniki sprawiły, że kolejny raz udało się pobić rekord Forbota. Tym razem serwis zanotował ponad 829 tysięcy odsłon! Znacznie zwiększyła się też liczba osób aktywnych na forum. Nie moglibyśmy ustanawiać takich rekordów, gdyby nie pomoc LH.pl, które udostępnia Forbotowi odpowiednią infrastrukturę. Jeszcze raz: wielkie podziękowania dla całej ekipy z LH! Koniecznie sprawdźcie ich ofertę, jeśli będziecie szukać hostingu dla Waszego bloga.

Miejsce 10: uLisp – interpretowany język dla Arduino

uLisp – interpretowany język dla Arduino

Czy możliwe jest przekształcenie mikrokontrolera AVR w prosty komputer? Tak! Wystarczy wgrać na Arduino interpreter języka uLisp. Lisp Badge jest komputerem pozwalającym na pisanie i uruchamianie niezależnych programów… Czytaj dalej »


Miejsce 9: Nowy kurs elektroniki jest już dostępny!

Nowy kurs elektroniki jest już dostępny!

Tym razem bardzo dobra wiadomość dla osób, które korzystały z naszego kursu elektroniki (lub mają taki zamiar) - cała seria została odświeżona! Pojawiły się nowe ćwiczenia i… Czytaj dalej »


Miejsce 8: Co nowego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #3

Co nowego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #3

Na naszym forum cały czas pojawiają się ciekawe projekty, których autorami są czytelnicy Forbota. Czy widzieliście już najnowsze DIY? Pora na listę kolejnych 10 konstrukcji. Tym razem… Czytaj dalej »


Miejsce 7: TTGO T-Camera – tani moduł ESP32 z kamerą oraz...

TTGO T-Camera – tani moduł ESP32 z kamerą oraz...

Nowy moduł z ESP32, TTGO T-Camera, został wyposażony w zestaw czujników, tworząc mały, tani i zintegrowany system do monitoringu oraz akwizycji danych. Moduł może wykryć ruch, zmierzyć… Czytaj dalej »


Miejsce 6: TOP 12 wiadomości technicznych z 2018 roku!

TOP 12 wiadomości technicznych z 2018 roku!

Pora na podsumowanie ubiegłego roku, który był wypełniony nowinkami technicznymi. Pojawiło się wiele ciekawych projektów, produktów, płytek dla deweloperów oraz narzędzi. Oto lista 12 najchętniej czytanych wiadomości, które… Czytaj dalej »


Miejsce 5: Orange Pi 3 – godny następca dla Raspberry Pi 3?

Orange Pi 3 – godny następca dla Raspberry Pi 3?

Najnowsza płytka ze stajni Shenzhen Xunlong dzieli nie tylko numer, ale i cenę Raspberry Pi 3. Czy oferuje więcej, niż popularna malina? Orange Pi 3 to jeden… Czytaj dalej »


Miejsce 4: Co nowego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #2

Co nowego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #2

Na naszym forum cały czas pojawiają się ciekawe projekty, których autorami są czytelnicy Forbota. Czy widzieliście już najnowsze DIY? Pora na listę kolejnych 10 konstrukcji. Tym razem… Czytaj dalej »


Miejsce 3: Co nowego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #1

Co nowego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #1

Na naszym forum cały czas pojawiają się ciekawe projekty, których autorami są czytelnicy Forbota. Czy widzieliście już najnowsze DIY? Znajdzie się tutaj coś dla fanów retro elektroniki,… Czytaj dalej »


Miejsce 2: Raspberry Pi CM3+ (4 wersje pamięci eMMC)

Raspberry Pi CM3+ (4 wersje pamięci eMMC)

Końcówka roku obfitowała w premiery fundacji Raspberry Pi. Najpierw zaprezentowano nowego HATa do DVB TV, a później odświeżony model A. Dziś światowa premiera kolejnej płytki dla fanów… Czytaj dalej »


Miejsce 1: CIRTIS – tania, domowa tomografia z użyciem IR?

CIRTIS – tania, domowa tomografia z użyciem IR?

Badania tomograficzne większości z nas kojarzą się ze szpitalem i drogim sprzętem. Jonathan Whitaker udowadnia, że zalążek tej technologii można odtworzyć w domowych warunkach, przy użyciu tanich… Czytaj dalej »


Już tradycyjnie, z lity zostały wykluczone wpisy dotyczące rabatów i promocji, które nie są już ważne. Nie ma sensu publikować teraz informacji o super promocjach (jak np. do 97% na ebooki Helionu), jeśli promocje te nie są już aktualne.

Bonus: ciekawostki ze świata elektroniki

Oprócz tego warto również śledzić nowy temat na forum, w którym staram się dodawać ciekawostki związane z elektroniką i mechaniką. Najczęściej są to zdjęcia lub krótkie filmiki, czasami mogą one rozbawić, innym razem nauczyć czegoś ciekawego. Przykładowy, popularny wpis ze stycznia pokazuje w jaki sposób można wyprodukować siatkę ogrodzeniową z jednego arkusza materiału:

Bonus: co jeszcze warto przeczytać?

W ubiegłym miesiącu pojawiło się znacznie więcej nowych wpisów, część z nich mogła więc umknąć Waszej uwadze. Oto, dodatkowo wybrane, 3 artykuły - były mniej popularne, a warto je przeczytać:

Miejsce 3: Rotrics – ploter, grawer, drukarka 3D i robot w jednym

Rotrics – ploter, grawer, drukarka 3D i robot w jednym

Rotrics to nowe, modularne ramię robotyczne, które dosłownie w ciągu 5 minut zebrało na Kickstarterze wymagane środki!  Imponująca liczba możliwych konfiguracji tego robota pozwala każdemu uruchomić na biurku… Czytaj dalej »


Miejsce 2: Jak wykopać dziurę w ziemi za pomocą dużego drona?

Jak wykopać dziurę w ziemi za pomocą dużego drona?

Co otrzymamy z połączenia dużego oktokoptera z wiertarką? Drony z Uniwersytetu w Nebrasce, które lądują w wyznaczonym miejscu, dokonują odwiertów i umieszczają w ziemi czujniki. Projekt ma… Czytaj dalej »


Miejsce 1: OpenLH – robot DIY do biologicznych eksperymentów

OpenLH – robot DIY do biologicznych eksperymentów

Sprzęt do zastosowań około-medycznych może kosztować krocie i mało kogo stać na taki zakup w celach hobbystycznych. Nic więc dziwnego, że pasjonaci szukają sposobu na cięcie kosztów… Czytaj dalej »


Koniecznie dajcie znać w komentarzach co bardziej przykuło Waszą uwagę. Które wpisy były dla Was najciekawsze? Jakie wpisy chcielibyście czytać na Forbocie częściej? Wszelkie sugestia mile widziane!

arduino, elektronika, forbot, raspberrypi, top

Trwa ładowanie komentarzy...